Wilder vstoupil na tenký led. Jeho výrokem o zabíjení se bude zabývat WBC!

Aktuální šampion organizace WBC a světová dvojka těžké váhy, Deontay „The Bronze Bomber“ Wilder (40-0-1, 39 KO), vstoupil na tenký led, když řekl, že svého sobotního soka, Dominica „Trouble“ Breazeala (20-1-0, 18 KO), zabije a ještě dostane dobře zaplaceno.

V posledních dnech rezonuje médii profesionálního boxu většinou jen dvojice Deontay Wilder – Dominic Breazeale a zrovna Alabamský šampion si nejspíš posledním vyhlášením dost zavařil. „Tady půjde o život, tedy spíše o jeho život, ale on to chtěl. Já jsem ho nevyhledával, to on vyhledával mě, takže dostane jen to, co chtěl. Box je brutální sport a ne sport gentlemanů, jak se říká. Bijeme se do hlavy a můžete se zeptat všech doktorů, že hlava není stavěná na to, aby se do ní dostávaly údery. Aktuálně je mezi námi hodně nevraživosti. Toto je jediný sport, ve kterém můžete zabít chlapa a oni vám ještě dobře zaplatí. Je to naprosto legální, tak proč nevyužít tohoto privilegia?“ – Hrozí Wilder svému soupeři.

K tomuto tématu se vyjádřil zejména prezident organizace WBC, Mauricio Sulaiman, který výrok třiatřicetiletého šampiona označil za politováníhodný. „Slyšel jsem výroky Deontaye Wildera, které jsou politováníhodné a jsou absolutně proti duchu našeho sportu. Wildera znám osobně dlouhou dobu, ale jeho metafory jsou naprosto proti kodexu slušného chování, jenž WBC zastupuje. Jeho výrok bude řešen v jednání této organizace.“ – Prohlásila nejvyšší mocnost mexické organizace. Není to však poprvé, kdy se Wilder vyjadřuje tímto stylem a tímto výrokem zřejmě přetekl pomyslný pohár trpělivosti. Otázkou bude, jak WBC tento prohřešek bude řešit a jestli šampion vyvázne jen s tučnou pokutou, nebo bude nucen se za své výroky omluvit.