Wilder vs Fury: Kontroverzní remíza!

Máme za sebou velmi očekávaný titulový duel v těžké váze o pás WBC, který bohužel skončil hodně kontroverzní remízou. Rozhodčí Alejandro Rochin nejspíš prospal zápas hodnotil úplně jiný duel!

Staples Center, Los Angeles, USA
Deontay Wilder (40-0-1, 39 KO) obhájil světový titul WBC, když remizoval s vyzyvatelem a bývalým šampiónem Tysonem Fury (27-0-1, 19 KO).

Od prvního kola jasně dominoval Fury, který technikou, přesností a rychlostí jasně úřadujícího šampiona válcoval, ten většinu svých pověstných tvrdých úderů pouštěl do prázdna a přední ruky britského boxera postupně ničila levé oko úřadujícího šampióna.

V devátém kole při tvrdé výměně dokázal Wilder dobře trefit a Fury se ocitl v počítání. Nic méně Fury nebyl otřesen a dále na svého soupeře tlačil. V dalších kolech opět dominoval bývalý šampión.

Ve dvanáctém kole Fury chytil velmi tvrdou ráno Wildera, který trefil naprosto přesně a bývalý šampión byl ve druhém počítání. Nyní se zvedal už hůř, ale Wilder nedokázal této výhody využit a Fury výborně zápas doboxoval.

O výsledku zápasu tak museli rozhodnout bodoví rozhodčí a nic nenasvědčovalo tomu, že by se Tyson Fury neměl stát novým šampiónem WBC. Jenže rozhodčí Alejandro Rochin byl proti a úplně nesmyslně nabodoval zápas 115:111 pro Wildera, což byla naprostá krádež.

Výsledek: remíza
Alejandro Rochin 115:111
Robert Tapper 110:114
Phil Edwards 113:113

„Byl jsem dvakrát v počítání, ale stále si myslím, že sem byl v zápase tím lepším a měl sem vyhrát“ řekl Fury.

„Dnes večer jsme fanouškům nabídli skvělý boj a jsem připraven ho zopakovat aby tahle bitva měla vítěze“ řekl Wilder

Oba borci zároveň na přímou otázku zdali bude odveta, odpověděli, že se ji rozhodně bránit nebudou. S největší pravděpodobností se ji tak v příštím roce dočkáme neboť takový zápas nebuže skončit bez vítěze.