Wilder vs Breazeale o titul WBC?

Neporažený šampión organizace WBC těžké váhy Deontay Wilder se pravděpodobně utká v dobrovolné obhajobě s krajanem Dominicem Breazeale!

Dominik Breazeale (19-1-0, 17 KO) je stále častěji zmiňován jako pravděpodobný soupeř pro další obhajobu Deontaye Wildera (40-0-0, 39 KO).

O boj s šampiónem si výrazně Breazeale řekl loni v únoru, když šokoval všechny odborníky a fanoušky a dokázal v pátem kole knockoutovat favorizovaného Izuagbe Ugonoha (17-1-0, 14 KO).

Pro Wildera to bude rozhodně zajímavější varianta než souboj ve Velké Británii s povinným vyzyvatelem Dillianem Whytem (23-1-0, 17 KO), který v sobotu knockoutoval Australana Lucase Browna (25-1-0, 22 KO) v šestém kole.

Vše bude také záležet, zdali organizace WBC určí jako dalšího soupeře povinného vyzyvatele Whyta nebo dostane Wilder prostor pro dobrovolnou obhajobu.

Další vývoj bude zajímavý především s potencionálním sjednocujícím zápasem s vítězem duelu Anthony Joshua vs Joseph Parker, jenž se utkají 31. března o tituly WBA super, WBO, IBF a IBO. Wilder má vehementní zájem se s vítězem utkat a sjednotit všechny prestižní pásy těžké váhy. Mezi tím by se však měl utkat s Whytem, neboť dvě dobrovolné obhajoby pravděpodobně od WBC nedostane.