Wilder v eliminačním zápase WBC?

Prezident organizace WBC Mauricio Sulaiman oznámil, že Deontay Wilder (42-1-1, 41 KO) by mohl brzy očekávat další šanci bojovat o světový titul v těžké váze!

Prezident WBC navrhl, aby bývalý šampión těžké váhy měl možnost bojovat v eliminačním souboji a následně aby mohl vyzvat šampióna.

„Wilder byl náš šampión 5 let a vždy se choval velmi slušně a naší organizace skvěle reprezentoval. Náš vztah je velmi dobrý, nikdy neutíkal z dopingových testů, vždy byl skvěle připraven a myslím, že si takovou šanci zaslouží“. řekl Mauricio Sulaiman

Wilder naposledy boxoval v únoru a prohrál technickým knockoutem v odvetném zápase s Tysonem Furym. V tomto duelu ztratil Američan světový titul WBC.

Prozatímním šampińem WBC je momentálně Rus Alexander Povetkin. Není tak vyloučené, že se Wilder utká s vítězem Povetkin vs Whyte 2. Nicméně jejich zápas se bude konat až na konci ledna a souboj s Wilderem by připadal v úvahu až tak v polovině příštího roku. Do té doby určitě nebude Wilder čekat a bude mít ještě netitulový zápas.