Wilder sundal Ortize v 10. kole!

Deontay Wilder posedmé obhájil světový titul WBC, když porazil technickým knockoutem v 10. kole neporaženého Kubánce Luise Ortize. „The Bronze Bomber“ Si tak připsal již 40. výhru v profi ringu a 39. knockout! Galerie a video!

Máme za sebou další očekávanou bitvu těžké váhy. Deontay Wilder (40-0-0, 39 KO) dokázal porazit v těžké bitvě kubánského boxera Luise Ortize (28-1-0, 24 KO) Ačkoliv se sám ocitl v problémech.

Zápas začal poměrně dost opatrně a Wilder byl v prvních čtyřech kolech poměrně dost pasivní. Teprve v pátém kole přišlápl úřadující šampión plyn a Ortiz se náhle ocitl v prvním počítání. V šestém a sedmém kole pokračovala mírná převaha šampióna. Jenže na konci sedmého kola přišel od Kubánce přesný úder a Wilder se dostal do velkých problémů a nebyl daleko od ukončení zápasu a prakticky ho v danou chvíli zachránil gong.

Tento pokus Ortize byl vykoupen fyzičkou a prakticky celé osmé a deváté kolo oba borci odpočívali. Pak ale přišlo kolo desáté a šampión opět ukázal svou sílu úderů a po tvrdé kombinaci dostal Ortize podruhé v zápase na podlahu ringu. Kubánec sice ještě vstal, ale Wilder už nic neponechal náhodě a Ortize během následujících vteřin smrští tvrdých ran poslal potřetí a naposledy k podlaze ringu a rozhodčí David Fields správně zápas ukončil.

A jak byl bodován zápas po devíti odboxovaných kolech?
Glenn Feldman 85:84
Kevin Morgan 85:84
Carlos Ortiz Jr 85:84

Pokud 31. března Anthony Joshua dokáže porazit Novozélanďana Josepha Parkera, můžeme se těšit na sjednocující duel těchto dvou borců a všechny prestižní tituly!