Wilder oznámil návrat do ringu a odhalil sochu!

Deontay WilderAmerický boxer a bývalý světový šampión Deontay Wilder oznámil, že bude v kariéře pokračovat a v rodné Alabamě odhalil bronzovou sochu, kterou mu postavili!

Šestatřicetiletý „The Bronze Bomber“ Deontay Wilder (42-2-1, 41 KO) v únoru 2020 poprvé v kariéře prohrál, když jej v sedmi kolech zničil Tyson Fury a sebral mu světový titul organizace WBC. Loni v říjnu se konala odveta, ve které Fury opět dominoval a Wildera knockoutoval v jedenáctém kole.

Nebylo jasné, jestli se americký boxer vrátí do ringu a on sám říkal, že uvažuje o konci profesionální kariéry. Aktuálně je Wilder Americkou jedničkou a ve světovém žebříčku je na 3. místě. Prezident WBC také řekl, že pokud Fury ukončí kariéru, tak Wilder bude ten, kdo bude o uvolněný titul bojovat.

Deontay Wilder

Nyní však Deontay Wilder odhalil v rodné Tuscaloose v americké Alabamě svou bronzovou sochu a oznámil, že bude v kariéře pokračovat. „Ano, vracím se a budu znovu boxovat. Nebyl jsem si jistý, jestli mám pokračovat, ale fanoušci z celého světa mě přesvědčili, že mě chtějí znovu vidět. A co si budeme povídat, bez amerického šampióna není těžká váha tak atraktivní“ řekl bývalý šampión.