Wilder obhájil titul. Ugonoh a Breazeale předvedli obrovskou bitvu!

Wilder vs WashingtonTo, na co všichni fanoušci po celém světě dychtivě čekali, přišlo na řadu dnes okolo druhé hodiny ranní. Deontay Wilder (38-0-0, 37 KO) se postavil do ringu se svým americko-mexickým vyzyvatelem, Geraldem Washingtonem (18-1-1, 12 KO). Ovšem ještě před nimi pořádně rozproudili dav Izuagbe Ugonoh (17-1-0, 14 KO) s Dominicem Breazealem (18-1-0, 16 KO).

Pouhých deset kol dohromady, trvaly oba našlapané souboje těžké váhy, ale rozhodně se bylo na co dívat. To nejzajímavější v alabamské Legacy Aréně otevřeli Izuagbe Ugonoh a Dominic Breazeale. Polský válečník se do svého soka zakousl od prvního kola a oba předvedli strhující bitvu. Americký „Trouble“ si zkušeně počkal na přepad do útoku polského borce a ve třetím kole jej kombinací zvedák, hák poslal k zemi. Premiérový knockdown se Polákovi s nigerijskými kořeny povedl přežít. V dějství číslo čtyři přišla na řadu i jeho chvíle.

Necelou minutu před koncem dokázal i on sám složit obrovskou horu jménem Breazeale. Americký boxer již před zápasem předesílal, že na zemi se již několikrát ocitl, ale pokaždé vstal, jelikož je bojovník. Ne jinak tomu bylo i dnes. Breazeale vstal a šlo se do dějství číslo pět, které bezvýhradně patřilo obrovi z Glendale. Půl minutu po úvodu kolu chytl Ugonoha strašlivým overhandem a nastartoval jeho konec v tomto zápase. Pravý hák poslal polského válečníka do kolen a počítalo se. Ugonoh s vypětím všech sil vstal, ale následná kombinace úderů jej prohodila provazy. Ringový Jeff Dodson tak raději duel ukončil.

Fanoušci namlsaní z předchozího duelu již prahli po svém šampionovi a další epické bitvě, která vysela ve vzduchu. Maličko nervózní šampion, jako by zaspal úvod zápasu. Washington jej zaskočil skvělou přední rukou, velikostí, ale i rychlostí. Ostatně většina zámořských serverů jej viděla vyhrát úvodní tři kola. Čtvrté bylo velmi vyrovnané, ale zdálo se, že Washingtonovi docházejí baterky a šampion stále čekal na svoji velkou příležitost. Ta se zjevila v pátém dějství. „El Galo Negro“ zaspal u provazů a při následném pokusu o jab malinko přepadl dopředu. To byl ten moment, na který čekal Wilder.

Wilder vs Washington

Ostatně v živé paměti máme stále duel s polským rváčem Arturem Szpilkou, který chyboval při útoku na šampiona a zle za to zaplatil. Podobnou, leč ne tak okatou, chybu udělal Washington a „Bronzový Bombarďák“ okamžitě úřadoval. Svého soka trefil brutálním zadním úderem a ten se okamžitě poroučel k zemi. Bojovné srdce se Washingtonovi upřít nedá a i když mu v hlavě hrála nejspíše skupina Los Lobos se svoji světové známou peckou La Bamba, tak vstal a hodlal se rvát dál. Wilder již obcházel vítězně ring a do kamer gestikuloval: „ Já vám to říkal!“. Následně rozjel sérii svých větrných mlýnů, které jeden vedle druhého přesně nacházeli hlavu Washingtona. Toho zcela dezorientovaného a vyčerpaného raději ukončil zkušený ringový Michael Griffin.

Wilder vs Washington

Wilder vs Washington