Wilder nedostane milionové náhrady za zrušený souboj s Povetkinem!

To, co se tak dlouho očekávalo je zde. Soud v New Yorku definitivně potvrdil nevinu „Ruského Vítěze“ Alexandera Povetkina (34-2-0, 24 KO) v meldoniové kauze a zamítl všechny žádosti na náhradu škodu ze strany šampiona WBC, Deontaye „The Bronze Bomber“ Wildera (41-0-1, 40 KO).

Vše začalo těsně před duelem, který se měl konat 21.5.2016 v Moskvě. Americký šampion a držitel titulu WBC, Deontay Wilder, přiletěl do Ruska, aby se aklimatizoval na souboj s „Ruským Vítězem“, Alexanderem Povetkinem. Jenže několik dní před soubojem se, skrze dopingové testy, našlo meldonium v krvi ruského vyzývatele. Šampion nelenil, okamžitě sbalil kufry a odletěl zpět do rodné vlasti. Byť šlo o meldonium, které bylo zakázáno od začátku roku 2016 a antidopingový výbor jasně prohlásil, že bude tolerovat minimální množství v krvi po určitou dobu a Povetkin tento limit splňoval.

Wildera to nezajímalo a nezajímalo to také federaci WBC. Ta duel okamžitě zrušila a Američan se následně utkal s krajanem, Chrisem Arreolou. Jenže WBC následně musela uznat, že Povetkin se neprovinil vůči antidopingovým pravidlům a musela jej vrátit zpět do svého žebříčku. Bohužel týmu okolo Wildera to nikdo nevysvětlil a podaná žaloba za ušlý zisk ve výši 4,5 milionů dolarů byla nyní u newyorského soudu pohřbena. Výplata Američana, kterou zadržel americký soud se nyní vrátí do ruského týmu a Wilder tak u soudu nepochodil.