Wilder i tak bude bojovat v květnu. Ve hře jsou Kowancki i Breazeale!

Deontay Wilder (40-0-1, 39 KO) i přes komplikace hodlá bojovat 18.5.2019. Jeho soupeřem stále může být Tyson Fury (27-0-1, 19 KO), ale tato možnost zdá se být nyní méně reálná. Ve hře je pak Adam Kownacki (19-0-0, 15 KO) a Dominic Breazeale (20-1-0, 18 KO), jako povinný vyzývatel.

Zdálo se, že je vše naplánované a čeká se jen na oficiální potvrzení této velkolepé odvety. Ovšem Tyson Fury opět míchá kartami těžké váhy. Včera totiž podepsal kontrakt na pět zápasů s promotérskou stájí Top Rank, která mu garantuje sto milionů dolarů za pět zápasů. Bohužel jeho zápas s Wilderem, respektive odveta, je v ohrožení. Fury totiž nyní spadá pod televizní stanici ESPN, která má smlouvu s Top Rank. „Bronzový bombarďák“ spadá pod mocného Ala Haymona a televizi Showtime. Možná dohoda, tedy vypadá dost nereálně.

Jestli odveta dvou obrů nedopadne, tak šampion WBC má vyhlídnuté jiné cíle. „ Určitě budu boxovat 18.5.2019 ať už s Furym, nebo bez něj. Když se nedomluvíme, tak chci Adama Kownackého, Dominica Breazeala, či Dilliana Whyta.“ – Prohlásil „Bronzový Bombarďák“. Polský chasník naposledy zdemoloval v ringu Geralda Washingtona, kterého ukončil ve druhém kole technickým knockoutem. Britský raubíř Dillian Whyte by se měl utkat v souboji s Dominicem Breazealem o post povinného vyzývatele a dočasného šampiona WBC, což nyní může dopadnout jinak. Breazeale má výhradní právo vyzvat šampiona, jako první. Whyte zase drží stříbrný pás WBC, který by mu měl taktéž garantovat souboj s šampionem.