Wilder a Povetkin by se teoreticky mohli utkat!

Za určité konstelace se tito dva chasníci těžké váhy přeci jen mohou utkat. K jejich souboji již mělo dojít v květnu 2016, jenže Povetkin neprošel antidopingovou kontrolou. Nyní tu je možnost na nové střetnutí!

Bývalý světový šampión, Američan Deontay Wilder (42-1-1, 41 KO) má před sebou odvetu o titul WBC s neporaženým Britem Tysonem Fury (30-0-1, 21 KO), která by se měla konat na konci roku.

Jejich první vzájemný duel se konal 1.12.2018 a skončil velmi spornou remízou. Odveta se konala letos 22. února a Dury již nic nenechal náhodě a Wildera sejmul v sedmém kole.

Na druhé straně Rus Alexander Povetkin (35-2-1, 24 KO) se 8. nebo 15 srpna utká s Britem Dillianem Whytem (27-1-0, 18 KO). Whyte je přitom oficiálním vyzyvatelem za organizaci WBC déle jak dva roky.

Do toho WBC už v oficiálním dopise adresovaném Tysonovi Furymu, vyzvala aby nezapomněl, že v případě opětovné výhry nad Američanem se musí Whytem utkat.

Jenže vše může být úplně jinak. Pokud by si Deontay Wilder na konci roku vzal svůj světový titul zpět a v srpnu by Alexander Povetkin porazil Dilliana Whyta, tak by se po novém roce utkali právě Wilder a Povetkin.

O to zajímavější je to, že tato varianta je více jak možná, neboť Wilder může Dury porazit, což ukázal v prvním zápase, kdy jej dvakrát poslal k zemi a Povetkin a Whyte? Tento zápas bude ještě víc než vyrovnaný.

Jaký zápas by byl pro vás nejpřijatelnější?
Tyson Fury vs Dillian Whyte
Tyson Fury vs Alexander Povetkin
Deontay Wilder vs Dillian Whyte
Deontay Wilder vs Alexander Povetkin?