Whyte si připsal povinné vítězství. Wach ukázal, že do starého železa ještě nepatří!

Britský raubíř Dillian „The Body Snacher“ Whyte (27-1-0, 18 KO) si připsal povinné vítězství nad polským veteránem Mariuszem „Viking“ Wachem (35-6-0, 18 KO). Rodák z Krakova však ukázal, že stále dokáže zavařit i absolutní světové špičce.

Souboj dvou 122 kilogramů vážících obrů se upekl na poslední chvíli, což bylo na formě obou dost znát. Duel se rozjížděl opravdu hodně vlažně, ale o něco aktivnější byl jednatřicetiletý Brit, který diktoval tempo souboje. O osm let starší Polák však opět ukázal železnou bradu a neskutečné odhodlání. Až do pátého dějství se snažil jeden druhého knockoutovat tvrdými údery. Vzduchem létaly zvedáky i háky, ale k zemi se nikdo neporoučel. Od poloviny souboje bylo vidět, že oběma došla šťáva a tak se jen čekalo, až duel dospěje do bodového verdiktu, který nakonec jasně opanoval Whyte v poměru 2x 97-93 a 98-93. Rodák z Jamajky měl však rozhodně těžký večer, což dokreslovalo i jeho oteklé a zavřené oko.

Oproti tomu Wach nezklamal. Ukázal, že i v devětatřiceti letech a krátkou přípravou dokáže konkurovat světové špičce a byť to již není na světové tituly, stále může být dobrým testem pro mladé dravce. Každopádně rodák z Krakova nehodlá končit, takže by jsme jej ještě mohli vidět v nějakém hodně zajímavém souboji. „Chtěl bych pozdravit všechny své fanoušky, kteří mě podporovali. Souboj jste určitě viděli, takže doufám, že jsem vás nezklamal. Uvidíme se v novém roce. Všechny vás zdravím.“ – Sdělil prostřednictvím sociálních sítí Wach.