Whyte podepsal smlouvu s Top Rankem a chystá se na duel s Furym?!

Další ohromná zpráva rezonuje americkými médii. Dle všech dostupných informací podepsal britský raubíř Dillian Whyte (25-1-0, 18 KO) smlouvu s americkou stájí Top Rank a chystá se na americký debut s Tysonem Furym (27-0-1, 19 KO).

V několika posledních letech působil pod Eddiem Hearnem a jeho stájí Matchroom Boxing. Bohužel letos v lednu se veškeré dobré vztahy přetrhaly při jednání o titulový souboj s šampionem WBA, WBO, IBF a IBO, Anthonym Joshuou a v posledních týdnech dostávala jejich spolupráce čím dál tím větší trhliny. Hearn jako by Whyta strčil do ústraní a nechtěl mu domluvit žádný souboj. Původně se měl třicetiletý Angličan objevit 30.4.2019 v londýnské O2 Aréně, ale ani souboj s Povetkinem, či Breazealem nedopadl.

Nyní se rozhodl „The Body Snatcher“ definitivně trhnout od stáje Matchroom Boxing a zřejmě přesedlal k americké stáji TopRank. Ano přesně k té stáji, se kterou před měsícem podepsal smlouvu britský obr Tyson Fury a nebo Bulhar Kubrat Pulev. Je nejspíše jasné, že všichni tři borci z top desítky těžké váhy dostanou ze začátku lehčí soupeře, aby se představili americkému publiku a dostali se tak do podvědomí fanoušků. Ovšem v následujících zápasech by mohlo dojít k hodně zajímavým střetům.