Whyte neprošel antidopingovou kontrolou!

Oficiální vyzyvatel šampióna WBC Deontaye Wildera, Brit Dillian Whyte neprošel antidopingovou kontrolou na zakázanou látku. Test byl proveden britskou antidopingovou agenturou UKAD!

Dillian Whyte (26-1-0, 18 KO) dokázal v sobotu večer v londýnské O2 aréně vybodovat 116:11 a 2x 115:112 Kolumbijce Oscara Rivase (26-1-0, 18 KO). Stal se tak oficiálním vyzyvatelem šampióna Deontaye Wildera, který má v držení světový titul organizace WBC.

Jenže nyní přišla hořká sprcha. Britská antidopingová agentura UKAD provedla před zápasem odběr u britského boxera a vzorek „A“ je pozitivní na jednu či více blíže nespecifikovaných zakázaných látek.

Nebylo by to poprvé, co má britský raubíř problémy s dopingem. Whyte byl dříve potrestán na dva roky poté, co byl pozitivně testován na methylhexaneamin, když 13. října 2012 porazil Maďara Sandora Balogha.

Jak se bude vyvíjet situace okolo Whyta budeme bedlivě sledovat, neboť nyní je ohrožen jak jeho výsledek s Rivasem, tak samozřejmě jeho pozice držitele prozatímního pásu WBC.