Whyte litá v parádním průšvihu. V jeho těle se našly metabolity Dianabolu a hrozí mu čtyřletá stopka!

Jednatřicetiletý Brit, Dillian „The Body Snatcher“ Whyte (26-1-0, 18 KO), lítá společně s Eddiem Hearnem v prvotřídním průšvihu. Jeho vzorek A totiž opravdu obsahoval dva metabolity Dianabolu.

Podle jednoho z nejuznávanějších boxerských webů boxingscene.com se potvrdilo, že vzorek A Dilliana Whyta obsahoval nedovolené látky, přesněji metabolity Dianabolu. Tato látka zvyšuje úroveň testosteronu, pomáhá při budování svalové hmoty, ale pomáhá sportovci zvýšit i sílu. Za zmínku stojí i fakt, že se v těle jednatřicetiletého Brita objevili jen opravdu nízké hodnoty těchto metabolitů, takže na vině mohl být i kontaminovaný doplněk stravy. To každopádně nebude zajímat Světovou antidopingovou agenturu (WADA), jelikož tato látka je zkrátka zakázaná v jakémkoliv množství.

Největším průšvihem britské strany asi ani není doping jako takový, ale spíše proces, kterým se Whyte do ringu vůbec dostal. Brita totiž před soubojem otestovala UKAD (Britská antidopingová agentura) a výsledky tohoto testu byly známé již 17.7.2019, tedy tři dny před bojem s Rivasem. Jenže britská antidopingovka má právo předat výsledky pouze organizátorovi galavečera a boxerskému svazu, který na duel dohlíží, což byl v tomto případě BBBofC. Britský svaz však rozhodl, že kvůli nedostatku času na testování vzorku B, může Whyte nastoupit. To je absolutně alarmující a tristní. Poslat zřejmě nadopovanho boxera do souboje bez dalších testů. Navíc kolumbijskému táboru se neřeklo ani slovo. Hnus! Whytovi za druhý dopingový nález v jeho profesionální kariéře hrozí až čtyři roky zákazu činnosti.