Whyte čeká na rozhodnutí organizace WBC. Chce Wildera, nebo Breazeala!

Držitel stříbrného pásu organiazce WBC, Dillian „The Body Snatcher“ Whyte (25-1-0, 18 KO), se již sešel s prezidentem Mauriciem Sulaimanem, aby prodiskutovali jeho status povinného vyzývatele.

Od roku 2017 je rodák z jamajského Port Antonia držitelem titulu WBC Silver a aktuálně je i jedničkou této organizace, přesto nedostal šanci bojovat o titul mistra světa. Tuto příležitost dostal až čtvrtý muž žebříčku WBC, Dominic Breazeale. V minulém týdnu se Whyte rozhodl situaci řešit a sešel se s prezidentem Mauriciem Sulaimanem, aby se konečně rozhodlo o jeho statusu povinného vyzývatele. „ Myslím si, že to byl dobrý rozhovor. Vše proběhlo v přátelské atmosféře. Představili jsme mu naše stanovisko a on nám řekl to svoje. Mělo být rozhodnuto do pátku, ale opět mají zpoždění. Nejsem překvapený. Uvidíme, co bude dál.“ – Prozradil médiím situaci třicetiletý Brit.

Aktuální světová čtyřka se chystá do ringu 13.6.2019 na galavečeru v Londýně, ovšem pro tento termín ještě nemá soupeře. Hodně se začalo spekulovat o ruském boxerovi Alexanderu Povetkinovi a o tom, že případný duel by mohl být vytouženou eliminací v rámci WBC. „Ruský Vítěz“ je totiž aktuální sedmičkou žebříčku WBC a světovou pětkou, takže z toho pohledu by případná eliminace o právo vyzvat šampiona dávala smysl. „Breazeale neudělal nic a teď je vyzývatelem. Proč? Proč je tento chlap povinným vyzývatelem? Jak se tohle může stát? To je politika boxu. Bohužel se v našem sportu děje více takových věcí, ale je zbytečné nad tím brečet. Mám za sebou silný tým, který v zákulisí pracuje a vyjednává podmínky.“ – Zakončil svoji debatu Whyte. Dočkají se fanoušci boxu další zajímavé bitvy o post vyzývatele šampiona WBC mezi Whytem a Povetkinem?