Whyte bude hájit proti Povetkinovi prozatímní pás WBC. Ve hře bude i diamantový pás této organizace!

Souboj mezi prozatímním šampionem WBC Dillianem „The Body Snatcher“ Whytem (27-1-0, 18 KO) a ruským veteránem Alexanderem „Ruským Vítězem“ Povetkinem (35-2-1, 24 KO) zdá se být definitivně hotový.

Většina světových médií mluví o souboji mezi ruským veteránem a aktuální světovou sedmičkou těžké váhy Alexanderem Povetkinem a prozatímním šampionem a světovou šestkou Dillianem Whytem jako o hotové věci. Oba špičkový chasníci těžké váhy by si to spolu měli rozdat na galavečeru v Manchesteru, který proběhne 2.5.2020. V sázce by měl být prozatímní pás WBC, jenž má v držení jednatřicetiletý Brit a aby těch pásů WBC nebylo málo, tak prezident této federace hodlá do souboje vložit ještě diamantový pás.

Sulaiman také reagoval na nedávná slova rodáka z Jamajky, který se ostře opřel do WBC s tím, že chrání Wildera před střetem s ním, byť on je v pozici povinného vyzývatele od roku 2016, kdy v prosinci těsně vybodoval Derecka Chisoru. „Nebyl povinným vyzývatelem. Tím se stal až tehdy, když porazil Oscara Rivase a získal dočasný titul. Do té doby byl pouhým lídrem našeho žebříčku.“ – Prezident jedné ze čtyř nejprestižnějších federací také slíbil, že zváží Whytův návrh ohledně okamžitého souboje s šampionem, kterým je po včerejšku Tyson „Gypsy King“ Fury (30-0-1, 21 KO). Ovšem jednatřicetiletý rodák z Manchesteru nejprve musí počkat na vyjádření Deontaye „The Bronze Bomber“ Wildera (42-1-1, 41 KO) ohledně odvety. Whyte si tedy nakonec nejspíše opravdu počká do února 2021.