Whyte: Andy Ruiz je podle mě světová jednička. Fury je až pátý!

Jak by vypadal žebříček těžké váhy řazený podle britského raubíře, Dilliana „The Body Snatcher“ Whyta (25-1-0, 18 KO)? Na to novinářům odpověděl sám třicetiletý jamajský rodák dlouhodobě žijící v britském Brixtonu.

Dillian Whyte za poslední dobu předvádí velké výkony v těžké váze. Od prohry s Anthonym Joshou, která se datuje do roku 2015, dokázal zdolat dvakrát Derecka Chisoru, Roberta Heleniuse, Lucase Browna, či bývalého šampiona WBO, Josepha Parkera. Jenže v rámci WBC čeká na svoji titulovou šanci přes 600 dní a již zmíněná WBO jej dokonce vyšoupla z místa povinného vyzývatele a dosadila tam Oleksandra Usyka. Fenomenální Ukrajinec sice dominantně sjednotil křížovou váhu, ale v nejtěžší váhové kategorii ještě ani nedebutoval a už je povinným vyzývatelem. Novináři se zeptali Whyta, jak on by poskládal nejlepší pětku těžké váhy.

Výřečný Brit poskládal těžkou váhu následně. Prvním mužem by byl Ruiz, druhým Wilder, třetí Joshua, čtvrtý by byl on sám a pětka by zůstala na Tysona Furyho. „Nechápejte mě špatně, protože Fury je velký bojovník, ale jak může jít od zápasu s Deontayem Wilderem k souboji s podprůměrným Schwarzem? Vždyť je to směšné. Jak chtějí toto jednání údajné jedničky těžké váhy lidé ospravedlňovat?“ – Rozpovídal se o svém žebříčku Brit.

„Joshua získal čtyři tituly mistra světa a porazil mě, což znamená, že musí být přede mnou. Ať chci nebo nechci, tak musím být realista a umístit jej přede mě. Wilder je aktuální mistr světa WBC, takže je to jasná dvojka. Ruiz si svoji pozici jedničky vybojoval s Joshou. Neměl jej porazit, ale porazil jej a navíc získal čtyři pásy mistra světa. Divné je, že on s Parkerem prohrál a já jej porazil.“ – Usmíval se Whyte. Že by si „The Body Snatcher“ brousil zuby na Ruize?