WBSS směřuje do finále i v křížové váze. Briedis se střetne s Dorticosem na domácí půdě!

14.12.2019 se v lotyšské Rize bude konat finále WBSS v křížové váze. Aktuální šampion WBO a světová dvojka, Mairis Briedis (26-1-0, 19 KO), se střetne s šampionem IBF a světovou trojkou, Yunielem „The Doctor KO“ Dorticosem (24-1-0, 22 KO).

Oba šampioni se v Rize představili již v rámci červnového semifinále. Třiatřicetiletý Dorticos dostál své přezdívky „Doktor KO“ a v desátém kole tvrdě knockoutoval svého amerického soka Andrewa „Beast“ Tabitiho (17-1-0, 13 KO). Stal se tedy prvním finalistou a netrpělivě vyhlížel, kdo se stane jeho finálovým soupeřem. On sám si přál lotyšského policistu, Mairise Briedise. „Finálová dvojice druhého ročníku WBSS? Rozhodně já a Briedis.“ – Prohlásil před semifinálovými boji kubánský ničitel a měl pravdu.

I když vítězství jeho lotyšského rivala se zrodilo hodně kontroverzně. Rodák z Rigy totiž svého semifinálového soupeře poslal poprvé k zemi nedovoleným loktem a druhý knockdown zapsal, když ringový sudí přeslech gong oznamující konec kola. Ten Poláka následně ještě chybně počítal a dvaatřicetiletý „Glowka“ se z problémů již nedostal. Organizátoři turnaje zamítli protest ohledně anulování výsledku, v čemž je následně podpořila i organizace WBO o jejíž pás se bojovalo. Dorticos bude tedy muset nyní cestovat na horkou lotyšskou půdu a WBSS opět riskuje nějaký ten kontroverzní moment. Snad nebude ringovým sudím Robert Byrd.