WBSS má problém. Finalista Prograis je žaluje za nedodržování podmínek a chce z turnaje odstoupit!

Aktuální šampion WBA a držitel diamantového titulu WBC, Regis „Rougarou“ Prograis (24-0-0, 24 KO), se rozhodl odstoupit z turnaje WBSS kvůli nedodrženým podmínkám. Nyní je tedy otázka, jak se vyřeší plánované finále.

Aktuální světová dvojka super lehké váhy, Regis Prograis, se rozhodl odstoupit z finálového souboje turnaje WBSS, jelikož organizátoři nebyly schopní dodržet podmínky. Znechucený Američan dal případ k soudu a odmítl nastoupit do finále proti aktuální světové trojce a šampionovi IBF, kterým je Josh „The Tartan Tornado“ Taylor (15-0-0, 12 KO). Finále totiž mělo proběhnout 5.10.2019 v Manchesteru, jenže organizátoři stále nebyly schopni toto datum a místo konání potvrdit. Navíc se vyskytly i problémy s penězi. Třicetiletý rodák z New Orleans si stěžoval, že peníze za čtvrtfinále mu dorazily se zpožděním.

Aby se tedy předešlo dalšímu zpoždění požádal Prograis organizátory, aby mu část výplaty za finále poslali předem. Oba tábory se domluvily na datum 3.8.2019, peníze však na účet nedorazily a to byla poslední kapka. „Každý boxer, který se účastní turnaje WBSS podepsal řádnou a spravedlivou smlouvu. Totéž platí i pro Regise Prograise. WBSS již v minulosti ukázala, že je schopna vymáhat řádně podepsané smlouvy a v tomto okamžiku je rozhodnuta udělat totéž. V žádném případě jsme smlouvu neporušili. Čekáme na velké finále mezi Prograisem a Joshem Taylorem. Slibujeme, že boj bude opravdu velkolepý.“ – Vydalo prohlášení vedení boxerské ligy mistrů. Bude hodně zajímavé sledovat, kdo nakonec ze soudního sporu vyjde, jako vítěz. Případná soudní tahanice totiž může oba boxery stát hodně dlouhou sportovní dovolenou.