WBSS 2: Briedis knockotoval Glowackiho!

A máme tu i druhého finalistu World Boxing Super Series, kterým se stal Lotyš Mairis Briedis, který ve třetím kole zničil Poláka Krzyzstofa Glowackiho. Získal tak světový titul WBO!

WBSS 2 – Riga, Lotyšsko
Křížová váha
Mairis Briedis vs Krzysztof Glowacki

Zápas začal opatrně a oba soupeři se spíše jen oťukávali a poznávali. Ovšem druhé kolo začalo hodně divoce a Mairis Briedis (25-1-0, 18 KO) trefil loktem Krzysztofa Glowackiho (31-2-0, 19 KO) tak tvrdě, že polský boxer byl velmi otřesen. Nakonec vstal a pokračoval, ale byl evidentně velmi otřesen. Za tento nedovolený úder mu byl samozřejmě stržen bod. Ale zkušený rozhodčí rozhodčí Robert Byrd chybal, když nutil Glowackiho, aby se vrátil co nejrychleji k boji. Tento moment ovlivnil zápas.

Následoval tlak domácího boxera, který následně Glowackiho poslal tvrdě k zemi, ale po gongu, který nebyl slyšet a rozhodčí se poté polské straně omluvil, neboť začal Glowackiho počítat. Byrd tak opět chyboval a prakticky dal zápas Briedisovi.

Po těchto dvou knockdownech, které rozhodli zápas, ale zároveň oba byly mimo pravidla bylo rozhodnuto. Ve třetím kole už byl Glowacki bez sil a domácí boxer znovu a naposled poslal Poláka k zemi, poprvé regulérně. Polská strana tak pravděpodobně podá odvolání a není čemu se divit.

Briedis tak získal světový titul organizace WBO a ve finálovém duelu vyzve Kubánce Yuniela Dorticose, jenž na stejném galavečeru knockoutoval v desátém kole Andrewa Tabitiho a získal prozatímní pás IBF.


Finále WBSS 2 – Briedis vs Dorticos 2019/2020