WBO: Usyk je povinným vyzývatelem pro vítěze duelu Joshua-Ruiz!

Federace WBO se kladně vyjádřila k žádosti bývalého šampiona WBO, WBC, WBA a IBF v křížové váze, Oleksandra Usyka (16-0-0, 12 KO), o udělení statusu povinného vyzývatele šampiona těžké váhy.

Tak tohle se Dillianu „The Body Snatcher“ Whytovi (25-1-0, 18 KO) nebude ani pramálo líbit. Skrze federaci WBC čeká na svoji titulovou šanci 600 dní a nyní jej vyšoupla z místa povinného vyzývatele i federace WBO. Ta totiž akceptovala návrh Oleksandra Usyka na post povinného vyzývatele šampiona těžké váhy. Důvod? Fenomenální Ukrajinec totiž dominantně sjednotil křížovou váhu a v tomto případě má právo na postavení povinného vyzývatele i o váhovou kategorii výše. Brit s jamajskými kořeny má zkrátka smůlu, pokud federace WBC nejmenuje jeho souboj s Oscarem „Kaboom“ Rivasem (26-0-0, 18 KO), jako boj o prozatímní titul, čímž by konečně dostal právo na souboj o titul mistra světa.

Dvaatřicetiletý rodák ze Simferopolu však nejdříve musí zdolat Carlose Takama (36-5-1, 28 KO), se kterým se měl utkat již v květnovém termínu, ale bohužel se zranil. Předpokládá se, že Kamerunec s francouzským pasem zůstane i nadále jeho soupeřem, akorát se datum posune na zářijový termín, což by Usykovi maximálně hrálo do karet, jelikož odveta mezi Joshou a Ruizem se plánuje až na konec roku. Vítěz tohoto souboje by své pásy hájil nejdříve na jaře příštího roku a tím pádem by měl zlatý olympijský medailista z Londýna dostatek času na to, aby stihl ještě jeden zahřívací souboj a následně mohl vyhlížet velkou titulovou šanci.