WBO rozhodla o kontroverzním souboji mezi Glowackim a Briedisem!

Organizace WBO již reagovala na protest ze strany Krzysztofa „Glowka“ Glowackého (31-2-0, 19 KO) ohledně souboje s lotyšským policistou, Mairisem Briedisem (26-1-0, 19 KO).

Organizace WBO se rozhodla že výsledek souboje mezi polským válečníkem, Krzysztofem Glowackim a lotyšským policistou, Mairisem Briedisem, anulovat nebude. Dokonce nenařídí ani okamžitou odvetu. Čtyřiatřicetiletý rodák z Rigy se tedy ve finále ligy mistrů střetne s kubánským knockoutérem, Yunierem „Doctor KO“ Dorticosem (24-1-0, 22 KO). Souboj dvou finalistů by se měl odehrát na konci roku, nejspíše v některém z podzimních termínů.

Ovšem „Glowka“ neodešel z tohoto sporu úplně s prázdnou. WBO totiž důrazně doporučila WBSS, aby se její vítěz do 120 dnů střetl právě s dvaatřicetiletým Polákem. Toto opatření musí do 48 hodin schválit vedení boxerské ligy mistrů a pokud se tak nestane, tak WBO učiní další kroky a možná se i rozhodne pro anulování tohoto souboje. Je vidět, že se organizace, o jejíž pás se bojovalo, snaží co nejméně zasahovat do rozběhnutého turnaje, ale zároveň se snaží vyvinout tlak na organizátory, aby se takováto situace již neopakovala.