WBO oficiálně nařídila souboj mezi Kovalevem a Yardem!

Organizace WBO oficiálně nařídila souboj mezi Sergeyem „Krusher“ Kovalevem (33-3-1, 28 KO) a sedmadvacetiletým mladíkem Anthonym Yardem (18-0-0, 17 KO). Oba tábory mají na dohodu třicet dní.

Sergey Kovalev v tomto roce získal zpět do držení titul WBO, když s přehledem vybodoval svého přemožitele z roku 2018, Eleidera Alvareze. Kolumbijský „Bouře“ šokovala svět, když sfoukla ruského „Krushera“ v sedmém kole a obrala jej o titul WBO. Jenže Rus se kousl, změnil trenéra a v odvetě předvedl velice vyzrálý výkon. Již se nehnal po knockoutu, ale pěkně a systematicky ničil o rok mladšího soupeře. Následně mohl slavit bodové vítězství v poměru 120-108, 116-112 a 116-112.

Nyní se světové trojce Kovalevovi postaví do cesty sedmadvacetiletá naděj britského boxu a světová osmička polotěžké váhy, Anthony Yarde. Britský mladík si minulý pátek poradil hladce s osmatřicetiletým Američanem, Travisem Reevesem, kterého zlikvidoval technickým knockoutem v pátém dějství. Nyní oba tábory dostali třiceti denní lhůtu na to, aby se společně domluvili. Pokud se tak nestane, WBO nařídí dražbu duelu. Nabídka nesmí být nižší než 300 tisíc dolarů. Pětatřicetiletý Rus spíše doufám v unifikační souboj se svým krajanem Dmitrym Bivolem, kterého skrze média vyzval.