WBO doporučuje WBSS vrátit Glowackého zpět do turnaje k odvetě s Briedisem!

Organizace WBO doporučuje organizátorům boxerské ligy mistrů WBSS, aby přesunuli plánované finále a vrátili Krzysztofa „Glowka“ Glowackého (31-2-0, 19 KO) zpět do turnaje k odvetě s Mairisem Briedisem (26-1-0, 19 KO).

Všichni si dobře pamatujeme kontroverzní semifinále boxerské ligy mistrů WBSS, kde polský válečník Krzysztof Glowacki podlehl lotyšskému policistovi Mairisi Briedisovi. Jenže v souboji bylo hned několik záležitostí, které Poláka naprosto legitimně poškodily. Třiatřicetiletého šampiona zcela nepochopitelně a s jasným záměrem udeřil Briedis loktem a následně ještě poškodil ringový sudí Robert Byrd, který mu jednak nedal čas na zotavenou po inkasovaném loktu, ale navíc v závěru druhého kola zcela nepochopitelně přeslechl gong oznamující konec dějství. To by nebylo nic tak hrozného, kdyby se nejednalo o další porci dvaceti vteřin, kdy se Glowacki dostal opět na podlahu ringu a Byrd místo toho aby situaci uklidnil, tak začal nešťastného Poláka opět počítat.

Nyní, skoro pět měsíců od inkriminovaného souboje, se celá situace stále řeší a organizace WBO, o jejíž pás se bojovalo, vydala následovné prohlášení. „Důrazně doporučujeme, aby promotéři WBSS upustili od stanovení konečného data finále a zařadili do turnaje odvetu mezi Briedisem a Glowackim. Pokud WBSS takovéto řešení příjme, pak finále bude mezi Yunierem Dorticosem a vítězem souboje Glowacki-Briedis 2.“ – Otázkou zůstává, co se stane pokud WBSS neuposlechne. Každopádně na jejich oficiálních stránkách se definitivně stáhla informace o tom, že finalisty jsou právě Briedis s Dorticosem. Dočkáme se odvety a sladké pomsty polského válečníka?