WBO dala Joshuovi s Hearnem ultimatum!

Sjednocující duel Joshua vs Fury dostal další ránu. Organizace WBO dala ultimátum 48 hodin. Do té doby buď musí Hearn potvrdit duel nebo začít jednat s Usykem!

Dle požadavku organizace WBO, musí Matchroom Boxing s Eddie Hearnem a Anthony Joshuou do 48 hodin předložit oficiální podklady, že se duel Joshua vs Fury bude konat 14. srpna. Pokud tak neučiní, nařídí WBO zápas s Oleksandrem Usykem, který je povinným vyzývatelem.

WBO původně zápas s povinným vyzývatelem odložila a Usyk by se měl utkat o prozatímní světový titul s britským boxerem Joe Joycem a následně by se vítěz utkal s nesporným šampiónem.

Jenže v pondělí vydal soud výsledek arbitráže mezi Wilderem a Furym a nařídil třetí vzájemný duel, který se podle verdiktu musí konat nejpozději do poloviny září. Sjednocující zápas Fury vs Joshua tak dostal nečekané trhliny a promotéři vyjednávají jak jen můžou. Nyní se čas zkrátil na 48 hodin a duel je tak méně a méně pravděpodobný.

Tým Wildera nechce žádnou finanční kompenzaci a chce s Furym bojovat za každou cenu. Promotér Bob Arum dokonce na 24. července rezervoval stadion v Las Vegas pro případ, že by opravdu k dohodě nedošlo a Fury by musel s Wilderem znovu bojovat.