WBC vymyslela nový titul. Prvním držitelem tohoto pásu se stane Saul Alvarez!

Federace WBC se rozhodla vytvořit zcela nový titul mistra světa takzvaný „Franchise Champion“, jenž bude udělen boxerům za speciální úspěchy. Prvním držitelem tohoto titulu se stane mexická hvězdička, Saul „Canelo“ Alvarez (52-1-2, 35 KO).

Aby toho nebylo málo, tak po organizaci WBA, se rozhodla i federace WBC, že udělá v pásech a titulech trošku zmatek. Jako kdyby nestačilo že WBA má tituly prozatímního šampiona, regulérního šampiona a super šampiona. Ne, prostě tituly se rovnají hodně penízkům, které cinknou do kasy organizacím o jejiž pásy se bojuje. WBC tedy nyní přišla s pásem „Franchise Champion“, který bude patřit všem boxerům světové elity, jenž dosáhli na titul dané organizace ve více váhových kategoriích. Prakticky v jejich řadách tedy najdete klasický titul WBC, Diamantový titul WBC a nově titul Franchise WBC.

Kdo jiný by měl být takovýmto šampionem mexické organizace, než mexická superstar, Saul „Canelo“ Alvarez, kterého pojí velké přátelství s prezidentem Mauriciem Sualimanem a to stále ještě není vše. Osmadvacetiletý Mexičan bude tedy jmenován do role „Franchise Champion“ a uvolní tak svůj klasický titul ve střední váze. Prozatímní šampion, Jermall „Hit Man“ Charlo (28-0-0, 21 KO), jenž se utká tuto sobotu s krajanem Brandonem „Cannonem“ Adamsem (21-2-0, 13 KO), byl jmenován do pozice šampiona WBC a v tomto duelu bude již hájit klasický pás. Ať žije zmatek v profesionálním boxu, aneb škatulata hejbejte se.