WBC vrátí prozatímní pás Dillianu Whytovi zřejmě ještě tento týden!

Federace WBC v čele s Mauricio Sulaimanem zřejmě vrátí prozatímní pás těžké váhy britskému raubíři Dillianu „The Body Snatcher“ Whytovi (27-1-0, 18 KO) zřejmě ještě tento týden.

Ještě před červencovým duelem s Oscarem „Kaboom“ Rivasem (26-1-0, 18 KO) se jednatřicetiletému britskému chasníkovi Dillianu Whytovi doslova zbořil svět. Několik dní před samotným galavečerem totiž přišla zpráva, že aktuální světová šestka dopovala, jelikož v jeho vzorcích byly nalezeny metabolity Dianabolu. Druhý nález v jeho kariéře by jistě znamenal odebrání licence na dlouho dobu, ale vše se nakonec naštěstí vyřešilo. Ještě před víkendem přilétla z Velké Británie zpráva, že UKAD očistila Whyta od dopingového prohřešku s Dianabolem. Britská antidopingovka také potvrdila, že testy VADA byly naprosto v pořádku a jednalo se tedy o minimální odchylku, kterou nejspíše způsobil vadný suplement, či kontaminovaná strava.

Rodák z Jamajky hájící britské barvy si následně poradil i s polským veteránem Mariuszem „Viking“ Wachem (35-6-0, 19 KO), kterého udolal jasně na body v poměru 2x 97-93 a 98-93 a jeho karta se začíná obracet směrem k lepším zítřkům. Prezident federace WBC Mauricio Sulaiman totiž potvrdil, že se na nacházejícím zasedání, které se bude konat na konci tohoto týden, budou zabývat případem Whyta, což by mu mělo navrátit zpět prozatímní titul a místo povinného vyzývatele.