WBC přichází s dalším převratným nápadem. Chce zkrátit titulové souboje!

Tak federace WBC občas opravdu dokáže překvapit. Nejprve kryje mexické bojovníky v kauze Clenbuterol, aby následně zvýšila povolenou hladinu této látky v těle. Nyní chce chránit bojovníky kratšími duely.

Federace WBC opravdu dokáže šokovat každým svým vyhlášením. Nejprve bojuje za to, aby na olympijských hrách nestartovali profesionální bojovníci, protože je to nebezpečné pro nezkušené amatéry. Následně zaperlí v kauze Clenbuterol, když očistí tři své bojovníky od používání této látky a pro jistotu se rozhodne zvýšit limit této látky. Přece jen kdyby náhodou nějaký Mexičan opět neprošel dopingovým testem a nedej bože, kdyby to byl opět Saul „Canelo“ Alvarez (53-1-2, 36 KO). Tady už WBC v čele s Mauricio Sulaimanem jaksi na zdraví bojovníků nemyslí.

Ale o pár týdnů později je zde s dalším zajímavým nápadem, kterým se snaží chránit především své bojovníky. Respektive bojovníky, jenž se utkávají o jejich tituly. WBC totiž přišla s nápadem, kdy své souboje o dílčí tituly zkrátí na deset, či dokonce na osm kol. Tímto krokem chce chránit zdraví bojovníků, kteří kolikrát museli bojovat dvanáct vyčerpávajících kol. Samozřejmě hlavní titulové souboje zůstávají zatím zachovány a šampioni budou i nadále bojovat dvanáct kol. No, uvidíme, jakou to bude mít odezvu.