WBC pozastavila prozatímní titul Dilliana Whyta!

Dalo se to očekávat a nyní se také potvrdilo. Organizace WBC dočasně zastavuje status prozatímního světového šampióna po skandálním dopingu Dilliana Whyta!

Britský raubíř Dillian Whyte (26-1-0, 18 KO) se dlouho ucházel o souboj s neporaženým šampiónem Deontayem Wilderem (41-0-1, 40 KO). V sobotu 20.7.2019 se utkal ve finálovém eliminačním souboji s Kulumbijcem Oscarem Rivasem (26-1-0, 18 KO) o prozatímní titul této organizace a tím také o zisk přímého souboje s Wilderem.

Whyte Rivase v těžkém zápase jasně vybodoval 116:11 a 2x 115:112 a vypadalo to, že už se Whytovi nemůže nic postavit do cesty a souboj s Wilderem bude na spadnutí. Jenže pár dní po zápase přišla pro veřejnost studená sprcha a tím informace, že Whyte před zápasem neprošel antidopingovou kontrolou britské agentury UKAD.

Nepochopitelné je především to, že UKAD informovala pouze promotéra večera, šéfa stáje Matchroom boxing Eddie Hearna a povolila Ehytemu start v zápase. Organizace WBC vůbec nebyla informována, pokud by tomu tak bylo, zápas by nepovolila a o titulu by nemohla být už vůbec řeč.

O pozitivní kontrole agentury UKAD měla být informována organizace WBC, tým soupeře a měl být vydán jasný zákaz ke startu Dilliana WHyta do titulového eliminačního souboje s Rivasem. Ani jedno se nestalo. Proč, to se můžeme jen domnívat.

Každopádně WBC status prozatímního šampióna organizace pozastavila a vše bude záležet jaké výsledky přinese vzorek „B“. Pokud bude též pozitivní, dá se očekávat velmi tvrdý trest, neboť u Dilliana Whyta by šlo o opakované použití zakázaných látek.
Whyte byl dříve potrestán na dva roky poté, co byl pozitivně testován na methylhexaneamin, když 13. října 2012 porazil Maďara Sandora Balogha.