WBC opět rozhazuje pásy v lehké váze. Campbell se může stát znovu mistrem světa!

Bývalý světový šampion lehké váhy Luke Campbell (20-3-0, 16 KO) a bývalý světový šampion super pérové váhy Javier „El Abejon“ Fortuna (35-2-1, 24 KO) dostali čas do 21.1.2020 pro vyjednání vzájemného střetu o uvolněný pás WBC lehké váhy.

Federace WBC opět čaruje se svými pásy a dělá další zmatky v už tak nepřehledném systému šampionů. Do roku 2019 vstupoval coby šampion WBC lehké váhy Mikey Garcia, který se však titulu vzdal, jelikož se rozhodl jít do welterové váhy pro souboj s Errolem Spencem. Uvolněný titul se po té vložil do souboje Luka Campbella s Vasylem Lomachenkem. Jednatřicetiletý Ukrajinec duel opanoval jednoznačně na body, ale tím rošáda s pásy ani zdaleka neskončila. WBC se totiž rozhodla jmenovat Lomachenka takzvaným Franchise Champion a klasický volný titul vložila do souboje Devina Haneyho s Alfredem Santiagem. Zmatek že? To však stále není vše, protože prezident WBC Mauricio Sulaiman čaruje dál.

Haney si totiž v souboji se Santiagem poranil rameno a do ringu se dostane nejdříve na jaře, takže se WBC rozhodla udělit mu status šampiona v recesi, což znamená, že až se vrátí zpět, tak bude moci žádat o souboj s držitelem klasického pásu WBC. Takže klasický zlato-zelený pás, který má momentálně cenu pásku od kalhot, jelikož pás šampiona Franchise je něco „víc“, se vloží do souboje Luka Campbella s Javierem Fortunou. Oba tábory mají čas do 21.1.2020, aby se domluvili na vzájemném střetu. Úsměvná situace, když si uvědomíme, že dvaatřicetiletý Brit od prohraného souboje s Lomachenkem nebojoval jediný duel a nyní po necelém roce dostane opět šanci získat světový pás. No jo, jenže čím více titulů, tím více peněz a ty přece nesmrdí nikomu. Komu tedy vadí, že z lehké váhy se stal cirkus na kolečkách s hromadou pásů WBC.