WBC: Hlavním kandidátem na titulový boj je Wilder!

Wilder, Joyce, ParkerPrezident organizace WBC Mauricio Sulaiman odhalil plány těžké váhy v případě, že Fury oficiálně ukončí kariéru. Číslo jedna na boj o titul je Deontay Wilder!

Úřadující neporažený šampión těžké váhy organizace WBC Tyson Fury (32-0-1, 23 KO) sice několikrát zopakoval, že souboj s krajanem Dillianem Whytem, kterého knockoutoval v šestém kole minulý měsíc, byl jeho poslední. Oficiálně se však pásu ještě nevzdal a jeho kariéra tak není ukončena. Spekuluje se, že by se mohl ještě jednou mezi šestnáct provazů vrátit a utkat se ve sjednocujícím duelu o pásy WBA super, WBO, WBC a IBF s vítězem odvetného duelu Oleksandr Usyk vs Anthony Joshua, který je předběžně naplánován na 23. července.

Deontay Wilder

„Tyson Fury má celý kalendářní rok na povinnou obhajobu titulu, takže není důvod na něj tlačit. Skvěle reprezentoval WBC jako šampión a má právo relaxovat s rodinou. Pokud definitivně ukončí kariéru, bude jednoznačně kandidátem číslo jedna na titulový souboj o uvolněný pás Deontay Wilder“. Řekl prezident WBC Mauricio Sulaiman

Joe Joyce vs Carlos Takam

A dodává „Podle mých informací, by se měli v červenci utkat o prozatímní světový titul WBO Joe Joyce a Joseph Parker. Oba boxeři jsou zároveň dvojkou a trojkou v našem žebříčku. Takže by mohli boxovat také o prozatímní pás naší organizace a vítěz by se poté utkal právě s Wilderem o plnohodnotný titul. Nicméně vše se může ještě změnit a především Tyson Fury ještě oficiálně neukončil kariéru“.

Joseph Parker vs Dereck Chisora 2

Žebříček WBC – Těžká váha
Šampión: Tyson Fury 🇬🇧
1. Deontay Wilder 🇺🇸
2. Joe Joyce 🇬🇧
3. Joseph Parker 🇳🇿
4. Frank Sanchez 🇨🇺
5. Andy Ruiz Jr. 🇲🇽
6. Arslanbek Makhmudov 🇷🇺
7. Dillian Whyte 🇬🇧
8. Luis Ortiz 🇨🇺
9. Tony Yoka 🇫🇷
10. Otto Wallin 🇸🇪