WBA: Dubois se utká s vítězem duelu Fury vs Hunter!

Daniel DuboisDaniel Dubois o víkendu získal standardní pás WBA a už ví kdo bude jeho další soupeř. Stane se jím vítěz eliminační bitvy Hughie Fury vs Michael Hunter!

Čtyřiadvacetiletý britský šampión „Dynamite“ Daniel Dubois (18-1-0, 17 KO) dokázal v sobotu na galavečeru v Miami sfouknout ve čtyřech kolech domácího šampióna Trevora Bryana a získal tak světový titul WBA. Nyní organizace rozhodla, s kým se musí Dubois utkat. Bude to vítěz eliminátoru Hughie Fury vs Michael Hunter, která se bude konat 2. července v Manchesteru.

Hughie Fury vs Michael Hunter

Sedmadvacetiletý britský boxer Hughie Fury si od poslední porážky s Alexanderem Povetkinem v roce 2019 připsal tři výhry v řadě. V roce 2020 dokázal ve třetím kole ukončit tehdejší českou jedničku Pavla Šoura a následně jasně vybodoval polského vikinga Mariusze Wacha.

Naposledy boxoval loni v říjnu, když na domácím galavečeru v Newcastlu zničil v pěti kolech rumunského boxera boxujícího za Německo Christiana Hammera. Nyní je tak krůček o titulového duelu a ve finálovém eliminačním duelu vyzve Američana Michaela Huntera.

Třiatřicetiletý Hunter má na svém kontě jedinou porážku a to z roku 2017, kdy jej na body udolal aktuální světový šampión Oleksandr Usyk. V loňském roce odboxoval dva duely. Nejdříve v srpnu seřezal veterána Mike Wilsona a získal Kontinentální americký pás WBA a poté v prosinci překvapivě pouze remízoval s krajanem Jerry Forrestem.

Daniel Dubois

Vítěz tohoto duelu se tak utká s šampiónem WBA, kterým právě Daniel Dubois. Hlavním šampiónem organizace WBA je Oleksandr Usyk, který má v držení pás WBA super a bude jej společně s tituly WBO, IBF a IBO obhajovat v srpnu v odvetě s Joshuou.