WBA anuluje výsledek zápasu Chagaev vs Browne!

Ruslan ChagaevBoxerská organizace WBA oficiálně anuluje zápas mezi Ruslanem Chagaevem a Lucasem Brownem. Výsledek zápasu tak bude „No contest“

Lucas Browne a Ruslan Chagev se utkali o regulérní pás organizace WBA (pás super šampióna drží Tyson Fury) utkali 5. března tohoto roku v Grozny.

Po zápase se oba borci podrobili antidopingové kontrole, kterou ovšem Lucas Browne neprošel. V jeho moči byla nalezena látka Clenbuterol, která je zařazena mezi anabolické steroidy!

Ruslan Chagaev vs Lucas Browne

Clenbuterol patří mezi léky stimulující sympatický nervový systém přes tzv. beta-2 adrenergní receptory.
Tyto látky se také se někdy označují termínem sympatomimetika. Podporují svalovou činnost, včetně účinků na srdeční sval, stimulují obecně metabolické a endokrinní funkce. Kromě těchto účinků mají léky z této skupiny látek i účinky bronchodilatační, tzn. že vedou k rozšiřování průdušek, čehož se využívá v léčbě astmatu.

Ruslan Chagaev vs Lucas Browne

Browne si dle očekávání vyžádal vzorek „B“ a ten bohužel potvrdil zakázanou látku v těla.
Browne tak přichází o získaný pás a dostal zákaz činnosti na 6 měsíců. Standardně se dává za doping stopka na rok, ale protože Browne se před zápasem podrobil ještě jednomu testu, který byl v pořádku, tak rozhodnutí padlo na 6 měsíců.

Ruslan Chagaev vs Lucas Browne

Nyní prezident organizace WBA Gilberto Mendoza potvrdil, že výsledek zápasu se ruší a bude označen za „No contest“.
Chagaev se tak utká o titul WBA s Fresem Oquendem (37-8-0, 24 KO).

Ruslan Chagaev vs Lucas Browne