Wawrzyk ví, že musí hodně kombinovat. Lapin věří ve vítězství!

Deontay Wilder vs Andrzej WawrzykAndrzej Wawrzyk (33-1-0, 19 KO) se většinou dívá na své soupeře směrem dolů, nyní se však situace otočí. Obrovitý polský borec, který měří 196 centimetrů, narazí na ještě vyššího šampiona organizace WBC v těžké váze, Deontaye Wildera (37-0-0, 36 KO).

Již 25.2.2017 proběhne v Alabamě obrovský střet obrovských chlapů. Celé boxerské menu by měl odstartovat duel mezi Travisem Kauffmanem (31-1-0, 23 KO) a veteránem Amirem Mansourem (22-2-1, 16 KO), který je vypsaný na deset kol. Následovat by měl duel mezi polským prospektem Izuagbem Ugonohem (17-0-0, 14 KO) a americkým rodákem Dominicem Breazealem (17-1-0, 15 KO). Pak by již měla přijít na řadu hlavní událost večer. Boj o titul mistra světa organizace WBC v těžké váze, ve kterém se představí šampion Deontay Wilder, který se vrací do ringu po těžkém zranění ruky. Vyzve jej polský mistr, Andrzej Wawrzyk, který již nyní spřádá plány, jak šampiona potrápit.

Deontay Wilder vs Andrzej Wawrzyk

„ Je to vysokej chlap. Vždycky jsem se díval na soupeře dolů, no teď budu muset hlavu trošku zaklonit.“ – Zavtipkoval trošku polský šampion, kterému dělá spraring partnera obrovitý Sebastian Lidzbark. „ Sebastian měří dva metry a deset centimetrů, což je více než má Wilder, ale rozpětí paží mají stejné. Wilder má na svoji výšku hrozivé rozpětí paží. S takovýmto soupeřem musíte hodně kombinovat údery. Hlavně nezůstat stát a nedělat ty samé věci pořád dokola. Tento týden jsme hodně pracovali na technice a příští týden náš čekají sparingy. Děláme všechno tak, aby to šlo podle plánu.“ – Dokončil rozhovor Wawrzyk.

Andrzej Wawrzyk vs Deontay Wilder

Jeho trenér, Fiodor Lapin, ujistil všechny fanoušky, že souboj rozhodně nepřijali zbrkle. Ví, že jeho svěřenec v duelu o titul mistra světa nechá vše. „ Když přišla nabídka, tak to konzultoval celý tým. Říkal jsem Andrzejovi, že pokud se na to necítí, tak do toho nepůjdeme. Je zbytečné, aby si šel do ringu pro výprask. Říkal jsem mu, že musí mít víru a chuť vyhrát. Jedině tak, se bojuje o titul mistra světa. Andrzej je rozumný člověk a slíbil mi, že do toho dá maximum. Do toho zápasu půjdeme s vírou ve vítězství.“ – Prozradil Fiodor Lapin.