WADA: Přezkoumání výsledku z kontroly Povetkina budou známy v červnu!

Alexander PovetkinPrezident antidopingové agentury WADA Craig Reedie řekl v rozhovoru s portálem insidethegames.biz, že zhruba za měsíc bude dokončeno důkladné posouzení nedávno odebraných vzorků z moči Alexandera Povetkina.

„Celé přezkoumání se dělá v laboratoři v Kolíně nad Rýnem. Doufám, že kompletní výsledky budeme mít do měsíce“. řekl Reedie.Craig Reedie

Meldonium je u sportovců zakázané teprve od 1. ledna letošního roku. Loni bylo legální a užívali ho především sporovci z bývalého Sovětského svazu.
Nejdříve se nechal slyšet manažer Alexandera Povetkinam že by se mohlo jednat o zbytkové látky z loňska, kdy Povetkin užíval meldonium zcela legálně.
Jenže! WADA totiž kontrolovala Povetkina celkem čtyřikrát. Kontroly probíhali 7, 8 a 11. dubna a všechny tři kontroly byly negativní. Poslední kontrola z 27. dubna byla pozitivní. Nyní to vypadá, že Povetkin požil látku po zákazu, někdy mezi kontrolami.

Alexander Povetkin

Z tohoto důvodu byl zrušen titulový zápas s Deontayem Wilderem, který byl velmi zklamán ze svého soupeře. Nyní se čeká na závěr z antidopingové agentury, která nový výsledek testů předá organizaci WBA a ta následné rozhodně, zdali Povetkina potresta, nepotrestá nebo jestli bude nový termín zápasu.Deontay Wilder