Vysněný souboj Anthonyho Joshuy? Bitva s Lennoxem Lewisem na stadionu ve Wembley!

Aktuální světová trojka a šampion organizací WBA, WBO, IBF a IBO Anthony „AJ“ Joshua (23-1-0, 21 KO) prozradil, že jeho vysněným soubojem by byla bitva s legendárním krajanem Lennoxem „The Lion“ Lewisem (41-2-1, 32 KO).

Aktuální šampion organizací WBA, WBO, IBF a IBO Anthony Joshua se rozpovídal na téma svého vysněného duelu. Koho by třicetiletý rodák z Watfordu vybral, když by měl možnost ukázat prstem na kohokoliv z historie? „To je výborná otázka. Mým vysněným soubojem by byl asi střet s Lennoxem Lewisem na stadionu ve Wembley. Byl by to souboj dvou nejlepších Britů v historii těžké váhy a byla by to vážně paráda.“ – Rozpovídal se „AJ“, který nemá nejlepší vztahy s bývalým trojnásobným šampionem těžké váhy. Lewis několikrát Joshuu zkritizoval, což mladého Brita rozzlobilo. „Místo toho, aby mi pomohl, tak mě jen kritizuje skrze sociální sítě a média.“ – Sdělila v minulosti médiím jedna z největších hvězd profesionálního ringu.

Na to mu legendární rodák z West Hamu samozřejmě odpověděl. „Víte, podle mě za to mohou lidé kolem něj. Eddie Hearn a spol. Joshua se mnou nikdy nemluvil, nikdy se mi nepokusil zavolat, nebo mě jakkoliv kontaktovat. Hora nechodí k žákovi, protože žák chodí k hoře. Víte, co tím myslím ne? Jestli chce nějakou radu, pak musí přijít on za mnou. Nemůže sedět doma a doufat, že já zavolám jemu. To je dost naivní a hloupé.“ – Sdělil médiím Lewis, jenž by byl velice rád, kdyby jej Joshua kontaktoval. „Jasně, že by mě to potěšilo. Vítám všechny telefonáty od mladých bojovníků. Mám v sobě tolik znalostí a zkušeností. Rozhodně si je nechci nechat pro sebe. Chci je rozdat svým následovníkům a pomoci jim k úspěchům.“ – Dokončil své povídání borec s přezdívkou „Lev“. Ten minulosti několikrát radil americkému knockoutérovi Deontayi Wilderovi, či britské naději Danielu Duboisovi.