Vyhecované semifinále WBSS. V Rize se představí Briedis, Glowacki, Dorticos a Tabiti!

Yuniel Dorticos vs Andrew Tabiti

Již dnes se v rámci semifinále WBSS v křížové váze utká Krzysztof Glowacki (33-1-0, 19 KO) s domácím borcem, Mairisem Briedisem (25-1-0, 18 KO). Druhý vyřazovací souboj pak obstará Yunier Dorticos (23-1-0, 21 KO) s Andrewem Tabitim (17-0-0, 13 KO).

Yunier „Doctor KO“ Dorticos vs. Andrew „Beast“ Tabiti. – V co- main eventu celého galavečera, jenž je pořádaný v lotyšské Rize, na sebe narazí dva zámořští borci, kteří se poperou o prozatímní titul IBF. Třiatřicetiletý Kubánec a světová šestka křížové váhy, Yunier Dorticos, v žádném případě nepochybuje o svém triumfu. „Oba jsme udělali to, co jsme udělat museli, abychom se dostali do semifinále. Tenhle chlap je neporažený a já očekávám, že mi přijde do ringu odrhnout hlavu, protože to samé udělám já každému, kdo se mi postaví do finálové cesty.“ – Hrozil před soubojem rodák z Havany. Ten se již jednou do semifinále podíval, ovšem v prvním ročníku jej ve dvanáctém kole vyprovodil knockoutem Gassiev. Toho si je moc dobře vědomí o čtyři roky mladší Tabiti. „Prohrál svůj semifinálový souboj s Gassievem v prvním ročníku, takže vím, že je porazitelný. Sledoval jsem jeho souboje a musím říct, že je hodně čitelný. Spoléhá jen na svůj knockoutový úder. Tento zápas je pro mě velkou příležitostí, abych dokázal, že jsem jeden z nejlepších borců této divize.“ – Okomentoval souboj rodák z Chicaga.

Mairis Briedis vs. Krzysztof „Glowka“ Glowacki. – V hlavním zápase večera si místní fanoušci přijdou opravdu na své. Do ringu totiž přijde bojovat domácí hvězda a rodák z Rigy, Mairis Briedis, který se pokusí v semifinálovém souboji zastavit polského válečníka, Krzysztofa Glowackého. Oba pánové si to rozdají o uvolněný titul WBC, ale i o titul WBO, jenž do ringu přinese dvaatřicetiletý rodák z polského Walczu. „Briedis je skvělý, silný a zkušený boxer, ale v posledních dvou zápasech na mě příliš nezapůsobil. Byl mnohem lepší v zápasech s Usykem a Huckem. Každopádně s Mairisem se znám již od roku 2010, kdy navštívil náš kemp ve Varšavě a dokonce bojoval i na našem polském galavečeru. Je to milý chlap a bojovník světové úrovně.“ – Konstatoval s respektem polský bijec. „Souboj s Usykem, byl souboj s Usykem. Byl to úplně jiný souboj, než mě čeká nyní s Krzysztofem. Mentálně jsem vyzrál a skvěle jsem se připravil. Věřím, že předvedeme krásný souboj, ze kterého odejdu, jako vítěz.“ – Prohlásil, také s respektem, lotyšský policista. Kdo se nakonec probojuje do finále druhého ročníku boxerské ligy mistrů? To se dozvíme již dnes večer!