Vše je prý jinak! Tyson Fury údajně chce sjednocující duel, ale Anthony Joshua se bojí!

Sjednocující souboj mezi dvěma britskými šampiony Anthonym „AJ“ Joshuou (23-1-0, 21 KO) a Tysonem „The Gypsy King“ Furym (30-0-1, 21 KO) by byl opravdu velkou událostí. Kdo tuto bitvu chce a kdo se jí naopak snaží vyhnout?

Profesionální box momentálně žije jen návratem legendárního Američana „Iron“ Mike Tysona (50-6-0, 44 KO) a případným sjednocujícím soubojem mezi šampionem WBA, WBO, IBF a IBO Anthonym Joshuou a šampionem WBC Tysonem Furym. Ohledně střetu dvou britským obrů proběhlo světovými médii spousta informací. Jeden den se mluví o tom, že oba týmy jednají a druhý den promotéři tyto spekulace odmítají. Každopádně nějaké zákulisní dohady probíhají, což potvrzují jednotlivá vyhlášení obou táborů. Stáj Matchroom Boxing v čele s Eddiem Hearnem tvrdí, že jejich svěřenec opravdu hodně touží po duelu s manchesterským obrem. Naopak zástupce hvězdného „Gypsy Kinga“ prohlásil, že jediný, kdo brzdí vyjednávání je právě Joshua, jenž se bojí střetu s Furym.

„Kdyby Joshua ten boj chtěl, tak už jsme dávno domluveni. Jenže oni si tím duelem nejsou jisti a nechtějí ho. Víte, Anthony má za sebou silnou stáj, která dělá vše pro to, aby z něj udělala globální hvězdu. Starají se o jeho kariéru velice dobře, ale on není ve skutečnosti tak dobrý, jak se prezentuje. Když by došlo na lámání chleba a Wilder s Pulevem by ustoupili sjednocujícímu duelu, tak by jste nakonec viděli, který z těch chlapů jej chce více. Ostatně já vím, kdo tu bitvu chce víc. Tyson Fury to také ví, i jejich tým to ví a fanoušci to určitě tuší.“ – Rýpal směrem k britským rivalům Warren. Oba týmy se tak zřejmě snaží vzájemně hecovat. Dočkáme se na konci roku vytoužené britské války o všechny prestižní pásy mistra světa?