Vrátí se Wladimir Klitschko ještě do ringu? Podle bývalého krále by muselo jít o něco výjimečného!

Hodně fanoušků profesionálního boxu a hlavně těžké váhy by si přálo vidět bývalého ukrajinského vládce Wladimira „Dr.Steelhammera“ Klitschka (64-5-0, 53 KO opět v ringu. Dočkají se?

29.4.2017 se ve Wembley rozloučil se svoji bohatou kariérou. Dlouholetý ukrajinský vládce těžké váhy Wladimir Klitschko předal žezlo mladšímu dravci Anthonymu Joshuovi a odebral se do zaslouženého důchodu. Podle některých předčasně, jelikož formu měl a má dodnes. „Trénuji každé ráno a lžu sám sobě, že se ještě jednou vrátím do ringu. Je to sladká lež. Užívám si ten sport a zároveň se udržuji zdravý. Nechci spekulovat a pouštět do éteru zbytečné informace.“ – Rozpovídal se dnes již třiačtyřicetiletý Klitschko.

Začátkem letošního roku se poprvé začalo spekulovat o jeho návratu a o kachnu rozhodně nešlo. Streamingový gigant DAZN přišel s konkrétní nabídkou na tři zápasy za 70 milionů eur, ale Klitschko odmítl a od té doby se o návratu jednoho z největších šampionů královské divize mlčí. „Muselo by jít o něco mimořádného, neuvěřitelného, šokujícího.“ – Dokončil své vyprávění pro BBC. Ovšem fanoušci mají pořád možnost, že se bývalý lineární šampion a držitel titulů WBA, WBO. IBF a IBO vrátí mezi šestnáct provazů.

Existují hned dva důvody, které by byly pro legendárního Ukrajince hodně výjimečné. Jednak by šlo o rekord nejstaršího šampiona těžké váhy, který zatím drží George Foreman. Ten se stal šampionem těžké váhy když mu bylo 45 let a 299 dní. Druhým důvodem by byl třetí zisk titulu mistra světa. To by Klitschka poslalo do vybrané společnosti trojnásobných šampionů těžké váhy. Každopádně pokud bude chtít tyto rekordy překonat, tak si ještě počkáme dva roky.