Vrátí se Vitali Klitschko opět do ringu?

Vitali Klitschko vs Manuel CharrBývalý šampión těžké váhy Vitali Klitschko poslední dobou začal dostávat otázky ohledně návratu k boxu a tak se k tomuto tématu vyjádřil.

Vitali Klitschko (45-2-0, 41 KO) boxoval naposledy 8. září 2012, když porazil technickým knockoutem Manuela Charra (28-4-0, 16 KO) a pojedenácté v řadě obhájil titul WBC.
Poté profesionální kariéru ukončil a dal se na dráhu politika, dnes je starostou ukrajinského hlavního města Kyjeva. Organizace WVC mu dala status čestného šampióna WBC, což znamená, že kdyby se chtěl Vitali kdykoliv vrátit, okamžitě má přednostní právo vyzvat jejího šampióna.
Poté co jeho bratr Wladimir loni v listopadu po 11 letech prohrál, tak se začalo spekulovat, zdali se Vitali nevrátí do ringu a k tomu se nyní vyjádřil:
„Ne, nemůžu se vrátit. Mám velice mnoho pracovních povinností ve své vlasti a to je moje priorita číslo jedna. Neplánuji žádný návrat do ringu, moje kariéra definitivně skončila v roce 2013 a tak to i zůstane. Budu pouze pomáhat svému bratrovi pokud si to bude on sám přát“. – Řekl Vitali Klitschko a jasně tak utnul všechny teorie a spekulace o jeho návratu mezi šestnáct provazů.

Poslední zápas Vitali Klitschka
8.9.2012 Vitali Klitschko vs Manuel Charr