Vrací se Klitschko zpět do ringu? Briggs: dostal nabídku!

Wladimir Klitschko vs Shannon BriggsVypadá to, že spekulace o návratu Wladimira Klitschka mezi šestnáct provazů nabírají na obrátkách. Briggs: Dostal jsem nabídku a ihned jsem řekl „ANO“!

„Právě dnes mi volali manažeři a zeptali se mě, jestli mám zájem bojovat s Wladimirem Klitschkem při jeho návratu do ringu. Ani chvilku jsem neváhal a nabídku hned přijal a řekl jsem ano, pojďme do toho. Na takový zápas mě nikdo nemusí přemlouvat ani nad ním nemusím přemýšlet. To je povinnost a výzva. Těším se šampióne“. řekl Briggs

Wladimir Klitschko a jeho tým prozatím mlčí a prozatím se nevyjádřili. Nicméně už je to, že nikdo z Klitschkova okolí zprávu nevyvrací ani nepotvrzuje je velmi zajímavé a vypadá to že bychom se mohli dočkat velkého návratu, což potvrzují i Klitschkova slova v nedávném rozhovoru.

Wladimir Klitschko vs Shannon Briggs

„Pravidelně trénuji téměř každý den, Abych se vrátil, muselo by to být něco velmi mimořádného. Pokud budu mít jiskry v těle, chtěl bych pokořit rekord George Foremana, který se stal šampiónem těžké váhy ve 48 letech“. řekl nedávno Klitschko

A časově vše zapadá do sebe. Klitschko v březnu oslavil 45 narozeniny a pokud by se chtěl stát nejstarším šampiónem těžké váhy bylo by na čase se začít oťukávat zdali na to ještě bývalý šampión má.

Wladimir Klitschko vs Shannon Briggs

„Dr. Steelhammer“ Wladimir Klitschko (64-5-0, 53 KO) stál naposledy v ringu v dubnu 2017, kdy jej v jedenáctém kole ukončil úřadující šampión Anthony Joshua. Poslední výhru si připsal v dubnu 2015, kdy Madison Square Garden vybodoval domácího Bryanta Jenningse.

Devětačtyřicetiletý „The Cannon“ Shannon Briggs (60-6-1, 53 KO) dlouhou dobu Klitschka naháněl, prakticky do konce jeho kariéry. Pokud se zakládá na pravdě jeho vyjádření, že dostal nabídku, můžeme se těšit na mega comeback v těžké váze. Briggs naposledy boxoval v květnu 2016, kdy v prvním kole vyprovodil Emilia Zarateho. Briggs zároveň boxoval s Wladimirovým bratrem Vitalim v roce 2010 o titul WBC a prohrál s ním jednoznačně na body.

Shannon Briggs vs Emilio Zarate