Víkendovou lahůdku obstarají Eubank a DeGale. V akci i Dirrell a Yildrim!

Tentokrát pro vás rozdělíme víkendovou pozvánku na dva články. V prvním se podívám na dva největší taháky tohoto víkendu. Souboje mezi Chrisem Eubankem Jr. (27-2-0, 21 KO) a James DeGalem (25-2-1, 15 KO) a také Anthonym Dirrellem (32-1-1, 24 KO) a Avni Yildirimem (21-1-0, 12 KO).

Pojďme se společně podívat na první souboj, který se odehraje na americké půdě ve městě Minneapolis. Zde se v hale Minneapolis Armomy střetne výřečný americký „Pes“ Anthony Dirrell a horkokrevný turecký „Mr. Robor“ Avni Yildrim. Již teď je jasné, že půjde o fantastickou řež, která bude plná emocí. „ Knockoutuji ho. Nemá to, co je potřeba, aby držel tento pás. Jsem lepší bojovník než je on a chystám se ho ukončit. Děkuji mému týmu, že mě dovedl zpět do titulového souboje. V sobotu večer si vezmu zpět, co mi patří.“ – Zdůraznil Dirrell. „ Jsem velmi rád, že mohu být zde a bojovat o titul mistra světa. Nebudu mluvit nyní, ale až v sobotu v ringu. Ukážu každému čeho jsem v ringu schopný. Toto bude moje sobota. Odejdu z ringu jedině s pásem.“ – Opáčil chladně Yildirim. V tomto souboji půjde o uvolněný titul WBC World v super střední váze. Čtyřiatřicetiletý Američan je světovou sedmnáctkou, o sedm let mladší Turek je světovou desítkou.

Na britských ostrovech to bude také pořádně vřít. V londýnské O2 Aréně se do sebe zaklesnou dva britští kohouti super střední váhy a půjde o hodně slušnou podívanou. Třiatřicetiletý James DeGale uvolnil svůj pás mistra světa IBF, aby mohl čelit velkým výzvám a takovou přesně představuje o čtyři roky mladší Chris Eubank. „ Uvolnil jsem svůj pás kvůli takovýmto soubojům. Eubank dlouho volal mé jméno a nyní má šanci mě udeřit do obličeje. Nemám pro něj ani malou špetku respektu. Ten chlap je totální idiot. Nemůže mě porazit a nemůže se mnou ani boxovat. Je to jeho největší souboj kariéry, který mu ukončí kariéru a pošle ho do důchodu.“ – nešetřil slovy zkušenější „Chunky“. Samozřejmě Eubank nezůstal pozadu. „Ten chlap je nikdo. Mluví o dobrém boxu, ale stejně na konci dne zjistí, že jsem pro něj příliš velké sousto. Poprvé v kariéře jsem se věnoval tréninku na plno. Poprvé jsem trénoval každý den velmi tvrdě. V ringu nic nezmůže, protože mu urazím hlavu.“ – Kontroval Eubank mladší. Oba borci si to rozdají o menší titul IBO v super střední váze. Eubank je světovou dvojkou, jeho rival světovou osmičkou.