Víkendové menu? Tři titulové souboje a v akci Vargas, Machado a Davis!

O víkendu nás čeká hlavně bitvy v nižších vahách. Ve hře budou tituly WBC v super bantamové váze, WBA v super pérové váze a také WBA super v super pérové váze. V akci tak uvidíme hvězdy, jako jsou Machado, Vargas a Davis. 

A začněme rovnou galavečerem, který je naplánovaný do kalifornského Fantasy Spring Casino, pod dohledem Oscara De La Hoyi. Ten si pro nás připravil hned dva titulové souboje, které budou opravdovou lahůdkou. V co-main eventu se totiž utká neporažený portorický střelec a šampion WBA v super pérové váze Alberto „El Explosivo“ Machado (21-0-0, 17 KO) s odolným americkým bojovníkem Andrewem „El Chango“ Canciem (19-4-2, 14 KO). Machado totiž platí za jednoho z největších talentů super pérové váhy. V minulém roce porazil neporaženého Ghaňana Rafaela Mensaha a v prvním kole zničil Yuandalea Evanse. Jeho soupeř Cancio se momentálně veze na vlně dvou výher a ukončit jej dokázala pouze světová devítka Joseph Diaz. Ten se na kalifornském gala představí také.

Hodně napilno bude mít v hlavní utkání večera šampion WBC super bantamové váhy Rey Vargas (32-0-0, 22 KO). Mexičan totiž narazí také na odolného soka, ale z Venezuely. Rodák z Karakasu, Franklin Manzanilla (18-4-0, 17 KO), platí za nepříjemného soupeře, který prohrál naposledy před limitem v roce 2012. Navíc dokáže překvapit a své soupeře zaskočit. Přece jenom má na svém kontě osmnáct vítězství a hned sedmnáct jich dokázal ukončit před limitem. Nesporným favoritem je, ale stále Vargas. Pro mexického bojovníka jde již o čtvrtou obhajobu a nic než vítězství se nepřipouští.

Co by kamenem dohodil rozjedou velkou šou i promotéři Tom Brown a Sampson Lewkowicz. Pro televizní stanici Showtime si oba pánové připravili galavečer v kalifornském Dignity Health Sports Park. Co-main eventem bude souboj bývalého neúspěšného vyzývatele o titul WBC v super welterové váze, Ericksona Lubina (19-1-0, 14 KO) a čtyřicetiletého Američana, Ishe Smitha (29-10-0, 12 KO). Hlavní lahůdku obstará kontroverzní „Tank“ Gervonta Davis (20-0-0, 19 KO). Čtyřiadvacetiletá hvězdička, která patří pod křídla Mayweather Promotions, se střetne s nepříjemným mexickým bojovníkem Hugo Ruizem (39-4-0, 33 KO). Ruiz nahradil na poslední chvíli svého krajana Abnera Marese, jelikož ten se potýká s nepříjemným zraněním rohovky.