Víkendové menu těžkých vah. V akci Arreola, Martin i Makhmudov!

Pojďme se nyní společně podívat na to, co nás o víkendu čeká v těžké váze. V ringu se totiž představí ostřílení veteráni, ale i mladá a čerstvá krev, která může čeřit vody vrchních pater královské divize.

Chris Arreola (37-5-1, 32 KO) – Jean Pierre Augustin (17-0-1, 12 KO)

Osmatřicetiletá „Noční Můra“ z Los Angeles by ráda ještě jednu titulovou šanci. Podle slov Arreoly je právě nyní ten správný čas na restart kariéry. „Právě teď se moje kariéra především o tom, abych zanechal odkaz. Nejde mi už o peníze. Mám peníze rád, ale už jsem zabezpečený. Pokračuji, abych zanechal odkaz. Chci zanechat stopu v historii boxu a chci titul. Jsem nyní psychicky odolnější. Jsem v ringu uvolněnější a vím, jak pracovat, abych dosáhl vítězství. Nyní budu bojovat s levákem, což je o hodně obtížnější, než si zvyknete na opačný styl boje. Prvních pár kol si musím zvyknout a pak už to bude dobré.“ – Prohlásil Arreola před sobotním duelem. Ovšem i o šest let mladší levák z Haity by rád velkou šanci. Ta by mohla přijít právě po triumfu nad legendou a veteránem těžké váhy.

Charles Martin (25-2-1, 23 KO) – Gregory Corbin (15-0-0, 9 KO)

I bývalý šampion IBF v těžké váze se chystá restartovat svoji kariéru. V minulém roce nestačil na rozjetou polskou mašinu, Adama Kownackého a před tím jej zdolal král těžké váhy Anthony Joshua. Corbin je sice neporaženým borcem, ale aktuálně se nachází na 190. místě světového žebříčku a jeho soupeři byly převážně borci se záporným rekordem. Předpokládá se že osmatřicetiletý Američan bude pro „Prince Charlese“ snadnou prací a krokem zpět na vítěznou vlnu.

Simon Kean (15-1-0, 14 KO) – Rogelio Omar Rossi (20-7-1, 13 KO)

Prakticky stejně, jako předchozí dva jmenovaní, je na tom i kanadský „Grizzly“ Simon Kean. Aktuální světová devětačtyřicítka překvapivě v loňském roce prohrála s krajanem Dilonem Carmanem a naděje na světový titul vzaly za své. Nyní se třicetiletý rodák z Quebecu a pokořitel Tonyho Yoky z amatérského ringu vrací zpět. Jeho soupeřem bude sedmatřicetiletý argentinský veterán Rogelio Omar Rossi. Ten v posledních letech slouží spíše jako boxovací pytel pro mladé talenty. V prvním kole jej zdolali Junglong Zhang a Junior Fa, ve druhém pak další soupeř našeho Vasila Ducára, Aleksei Papin.

Arslanbek Makhmudov (6-0-0, 6 KO) – Avery Gibson (9-7-4, 3 KO)

Devětadvacetiletého rodáka z ruského Mozdoku zná zřejmě málokdo. Jenže tento skoro dva metry vysoký a 118 kilogramů vážící borec s přezdívkou „Lev“ jistě stojí za zmínku. V profesionálním ringu absolvoval momentálně šest duelů, z toho jich šest ukončil před limitem a pět již v prvním dějství. Makhmudov patřil i k velkým talentům polo-profesionální soutěže WBS, kde například porazil Mihaie Nistora a vyhrál dvanáct duelů po sobě. Nyní jej čeká šestatřicetiletý Američan, Avery Gibson, jenž okupuje 177. místo ve světovém žebříčku.