Víkendové menu. Milas vyzve Bakhtova a Wach si to rozdá s Bakolem!

O víkendu nás čekají hlavně zajímavé zápasy těžkých vah. V polských Katovicích si to rozdá Mariusz „Viking“ Wach (33-4-0, 17 KO) s konžským válečníkem Martinem Bakolem Ilungou (11-1-0, 8 KO). V Německu se pak představí chorvatský mladík Petar Milas (13-0-0, 10 KO). Jeho soupeřem bude zkušený Denis „Darth Vader“ Bakhtov (39-14-0, 26 KO).

Mariusz Wach (33-4-0, 17 KO) vs. Martin Bakole Ilunga (11-1-0, 8 KO) – O mezinárodní polský titul Psal se datum 13.10.2018 a v nadcházejícím duelu konžského obra se čekal jasný průběh. Michael Hunter byl o mnoho menší a ještě nedávno boxoval křížovou váhu, kde mimo jiné padl s ukrajinským fenoménem Oleksandrem Usykem. Přesto dokázal šokovat britskou York Hall a mnoho fanoušků po celém světě. V desátém dějství udolal neporaženou naděj těžké váhy Bakoleho a mohl začít slavit zisk mezinárodního titulu IBO v těžké váze. Nejinak tomu je i na polské straně. Wach prohrál své dva poslední souboje a hlavně v tom posledním musel polknout hodně hořkou pilulku. Dle mnohých expertů měl nad krajanem Szpilkou vyhrál, ovšem bodový rozhodčí byly jiného názoru. Nyní se oba obři pokusí dostat zpět na vítěznou vlnu. Zvítězí polský veterán, či konžské mládí?

Petar Milas (13-0-0, 10 KO vs. Denis Bakhtov (39-14-0, 26 KO)
Hodně krušný týden má za sebou aktuální světová čtyřiačtyřicítka a chorvatská dvojka těžké váhy, Petar Milas. Třiadvacetiletému mladíkovi se za poslední týden změnil soupeř hned dvakrát. Ještě začátkem týden byl jeho soupeřem, podle boxrec.com, francouzský veterán Cyril Leonet. To se včera změnilo a u rodáka z chorvatského Splitu se objevilo jméno polského válečníka s ukrajinskými kořeny, Sergieje Werwejka, ale ani toto jméno dlouho nevydrželo. Již včera po poledni se soupeř opět měnil a aktuálně uvádí server boxer.com za soupeře Denise Baktova, tak doufejme, že toto jméno se již nezmění. Devětatřicetiletý Rus narozený v kazachstánské Kragandě se pohybuje na 254. příčce světového žebříčku a aktuálně táhne sérii čtyř porážek v řadě. Pro Milase tak půjde v sobotu večer spíše jen o formalitu. Pokud se jeho soupeř opět nezmění.