Víkendové menu. Epický sjednocující souboj ženské střední váhy je tady!

O tomto víkendu se na galavečeru v Boardwalk Hall v Atlantic City potkají dvě šampionky střední váhy. WBA, WBC a IBF má v držení Claressa Shields (8-0-0, 2 KO). Ten poslední WBO říká paní Christině Hammer (24-0-0, 11 KO). Těšit se také můžeme na šest chasníků z těžké váhy.

Claressa Shields (8-0-0, 2 KO) vs. Christina Hammer (24-0-0, 11 KO) o tituly WBC, WBA, WBO a IBF ženské střední váhy.
Fanoušci ženského boxu si o tomto víkendu přijdou na své. Ve hře budou všechny hlavní pásy ženské střední váhy a dvě nejlepší bojovnice této váhové kategorie. Na jedné straně dvojnásobná olympijská vítězka, dvojnásobná mistryně světa v amatérském ringu, aktuální světová jednička střední váhy a šampionka WBA, WBC a IBF, Claressa „T-Rex“ Shields. Na straně druhé juniorská mistryně Německa, více mistryně Německa mezi dospělými, aktuální světová dvojka střední váhy a šampionka organizace WBO, Christina Hammer. Obě dámy jsou neporažené, obě dámy jsou hladové a obě dámy si navzájem slíbily válku. „Jsem připravena zbít Christinu Hammer a zavřít tu její velkou hubu.“ – Prohlásila čtyřiadvacetiletá Američanka. „Jsem šampionkou dlouhou dobu a vím, co mám v ringu dělat. Mám schopnosti na to ji porazit. Mám skvělou práci nohou a můj cíl je ji škaredě zničit.“ – Kontrovala osmadvacetiletá rodačka z Kazachstánu, dlouhodobě žijící v Německu.

Na tom samém galavečeru se pak střetne hned šest chasníků z těžké váhy. Jako první vstoupí do ringu veterán a „Nigerijská Noční Můra“, Samuel Peter (37-6-0, 30 KO). Osmatřicetiletý Nigerijec má před sebou o dvanáct let mladšího mexického válečníka, Maria Herediu (15-6-1, 13 KO). Pokud světová jednačtyřicítka svůj duel zvládne, pravděpodobně si řekne o poslední velký duel kariéry. Ovšem pokud zklame, nejspíše skončí definitivně v propadlišti dějin.

Jako další vstoupí do ringu světová dvaapadesátka těžké váhy, Otto Wallin (20-0-0, 13 KO). Osmadvacetiletého švédského mladíka čeká první zámořský debut a jeho soupeřem bude stejně starý Američan, Nick Kisner (21-4-1, 6 KO). Jeho poprvé se také bude týkat změny promotéra. Do konce roku 2018 jej totiž zastupovala německá stáj Sauerland Events. Od roku 2019 jej nově zastupuje Dmitry Salita a promotérský skupina Salita Promotions.

Posledním do party bude nejmladší Jermaine Franklin (17-0-0, 13 KO). Teprve pětadvacetiletý Američan je aktuální světovou osmapadesátkou a v profesionálním ringu ještě nenašel přemožitele. Nyní se před něj postaví velezkušený osmatřicetiletý krajan Rydell Booker (25-1-0, 12 KO), který v kariéře prohrál pouze jednou a to s legendou tohoto sportu, Jamesem Toneyem.