Víkendové hlavní menu. V akci Ortiz s Hammerem, ale i nestárnoucí Lara!

Nejzajímavější turnaj tohoto víkendu se odehraje v newyorské Barclays Centre. Zde na sebe narazí opravdová špička svých vah. Za těžkou váhu Luis „King Kong“ Ortiz (30-1-0, 26 KO) a Christian Hammer (24-5-0, 14 KO). Za super welterovou váhu pak Erislandy „The American Dream“ Lara (25-3-2, 14 KO) a „El Boxi“ Brian Carlos Castanos (15-0-0, 11 KO).

Pojďme se prvně podívat na střet dvou obrovitých chasníků. Světová osmička a kubánská jednička Luis Ortiz se žene za svým cílem, kterým je odveta s šampionem WBC Deontayem Wilderem. Na jeho cestě ho nyní čeká světová čtrnáctka a německá dvojka Christian Ciocan Hammer. Rumunský Němec se momentálně veze na vlně dvou výher, zejména ta poslední, knockoutová, nad krajanem Wallischem byla hodně impozantní a nečekaná. „Všichni vědí, že moc nemluvím a raději boxuji v ringu. Tohle je pro mě velký souboj, abych dokázal, že si zasloužím odvetu s Deontayem Wilderem. Doufám, že se mi šampion opět postaví čelem. Hammer říká, že přijel vyhrát. Jsem připravený na něj i na každého, kdo mě vyzve. Bojuji za svoji rodinu a tuto vášeň přináším do tělocvičny každý den. Nevím, jak v sobotu vyhraji, ale vím, že odejdu s rukami nad hlavou, jako vítěz.“ – Okomentoval blížící se zápas Ortiz.

„Měl jsem skvělou přípravu a jsem zde, abych vyhrál. Cítím se skvěle a jsem připravený předvést ten nejlepší výkon. Jsem pokaždé připraven na to, abych zvládl ty největší bitvy. Mám za sebou opravdu skvělý camp se spoustou kvalitních leváků, takže jsem připravený na to, co si na mě Luis chystá. Jsem stoprocentně soustředěný na boj a jsem tady, abych zrušil tvé plány na odvetu. To já budu chtít další velké souboje v těžké váze.“ – Procedil o osm let mladší rodák z rumunského Galati.

V hlavní události večera se představí nestárnoucí kubánský přízrak hájící americké barvy, Erislandy Lara. Světová trojka super welterové váhy se pokusí ukrást titul WBA o pět let mladšímu Argentinci a světové osmičce, Brianu Carlosi Castanovi. Rodák z argentínského Isidro Casanova získal titul do držení v roce 2017, když porazil Michaela Sora a následně obhájil se Cedricem Vitu. Lara je momentálně po porážce od Jarretta Hurda. „Všichni vědí, co ode mě mohou čekat v ringu. Tento boj je pro mě hodně důležitý a tak k němu i přistupuji. V minulém roce jsem měl skvělý souboj s Jarrettem Hurdem a bylo mi ctí být součástí ocenění Fight of the Year. Bohužel v tomto zápase jsem byl ten menší a to zápas rozhodlo. Toto je můj třetí boj v Barclays Centre a je to pro mě vždy velká motivace. Uvidíme, co mě čeká v sobotu, ale jsem připravený na cokoliv, s čím můj soupeř přijde. Jsem tu, abych všem ukázal, že jsem nejlepší super welterová váha na světě.“ – Prohlásil na tiskovce Lara.

„Dýchám pro box a lidé to v sobotu večer uvidí. Chystám se jim ukázat, jak skvělý boxer jsem a že jsem připravený na to nejlepší z mé divize. Lara je elitní super welter a v sobotu večer to bude naprostá válka. Boj nejlepšího s nejlepším. Myslím si, že oba dva jsme velmi dobře připraveni na tento souboj. Chtěl jsem s Larou bojovat ještě před tím, než prohrál s Hurdem, ale nevyšlo to. Jsem rád, že se nyní spolu utkáme. Jsem bojovník, který baví davy. Budu agresivní, protože to je můj styl boje, ale dokážu se i přizpůsobit. Musíte udělat hodně věcí, aby jste vyhráli takovýto souboj.“ – Okomentoval duel šampion.