Víkendové bitvy! V akci těžké váhy, ale i Thurman, či Munguia!

O tomto víkendu nás jistě čeká velmi našlapaný program. V Toyota Center v texaském Houstonu si to rozdají o titul WBO v super welterové váze, Jaime Munguia a Takeshi Inoue. O pár kilometrů dál v Barclays Center se pak představí Thurman, Kownacki a Washington.

Ke své třetí obhajobě se postaví teprve dvaadvacetiletý šampion WBO v super welterové váze, Jaime Munguia (31-0-0, 26 KO). Rodákovi z mexické Tijuany se postaví japonský samuraj, Takeshi Inoue (13-0-1, 7 KO). „Nikdy jsem soupeře nepodcenil a uvědomuji si, že Inoue může dokázat to, co jsem dokázal já v minulém roce. K souboji přistupuji velice zodpovědně. Těším se na nové věci v tomto roce. Na nové výzvy na nové platformě, které patří budoucnost boxu.“ – Okomentoval mexický mladík své nové působiště v DAZN.

V Brooklynu nás čekají dva velmi zajímavé souboje a první z nich si vezmou do parády dva urostlí chasníci z těžké váhy. Oba bijci mají po kvalitní přípravě a dnes je čeká velká řež. Kownacki (18-0-0, 14 KO) se připravoval po boku toho nejpovolanějšího, který svého krajana donutil vzdát před limitem. V jeho kempu se totiž nacházel přes 140 kilogramů vážící drobeček Jarrell Miller. I Washington (19-2-1, 12 KO) hlásí vrcholnou formu, také by ho tento duel mohl katapultovat zpět do velké hry o pásy.

V hlavní bitvě večera se představí, po skoro dvou letech vracející se, Keith Thurman, kterému po velké pauze zůstal pouze pás WBA super ve welterové váze. Organizace WBC nebyla tak vstřícná k borci přezdívanému „One Time“ a titul vložila do souboje Porter vs. Garcia, který se uskutečnil v rámci minulého roku. Shodou okolností oba borce Thurman porazil. Portera po dvanácti kolech bodovým rozhodnutím 3x 115:113. S Garciou se natrápil malinko víc, kdy po dvanácti kolech se na Thurmanovu stranu přiklonili pouze dva sudí. Třetí do party viděl vyhrát Garciu 115:113. Nyní rodáka z Floridy čeká nepříjemný Mexičan Josesito Lopez, kterého dokázali před limitem zdolat pouze tři bijci. Saul Alvarez, Marco Maidana a Andre Berto.