Víkend ve znamení těžkých vah. V akci se představí olympijský vítěz, ale i ostřílení matadoři!

Tento víkend přeje hlavně obrům z těžké váhy. Pojďme se podívat na tři nejzajímavější souboje, které nám nejtěžší váhová kategorie nabízí a které by mohly být pro oko fanouška těmi nejlákavějšími.

Tony „La Conquête“ Yoka (5-0-0, 4 KO) vs. Alexander „Sascha“ Dimitrenko (41-5-0, 26 KO) – Zlatý olympijský medailista z Ria a jeden z největší nadějí těžké váhy, Tony Yoka, se vrací po svém dopingovém skandálu zpět do ringu. Sedmadvacetiletý rodák z Paříže nebyl sice usvědčen z braní zakázaných látek, ale zapomněl nahlásit svoji lokaci antidopingovým komisařům a za to byl suspendován na rok. Nyní je zpět a do cesty se mu staví dosud největší překážka profesionální kariéry. O deset let starší Dimitrenko má zřejmě to nejlepší za sebou, ale i on dokáže mnohdy překvapit. Své by o tom mohl vyprávět švédský talent, Adrian Granat, kterého obrovitý Němec s ruskými kořeny vyprovodil z ringu hned v prvním dějství. Jenže následně sedmatřicetiletého veterána zdolal před limitem Jennings i aktuální šampion těžké váhy, Andy Ruiz. Dimitrenko tedy nutně potřebuje vyhrát a vrátit se zpět na vlnu vítězství. V opačném případě by mohl začít přemýšlet nad koncem kariéry. Samozřejmě favoritem souboje je Yoka a nic jiného, než vítězství před limitem mladého Francouze by bylo velkým překvapením.

Robert „The Nordic Nightmare“ Helenius (28-2-0, 17 KO) vs. Gerald „El Gallo Negro“ Washington (19-3-1, 12 KO) – Souboj světové pětatřicítky, Geralda Washingtona a světové třiadvacítky, Roberta Heleniuse, bude bavit americké fanoušky v Minneapolis. Pro pětatřicetiletého Fina půjde o debut na americké půdě a hlavně o další krůček zpět k bitvám o světový titul. „Severská Noční Můra“ má na svém kontě aktuálně sérii tří vítězství a zejména to poslední bylo hodně cenné. Minulý rok v září tvrdě knockoutoval Erkana Tepera v osmém dějství a dostal do držení titul IBF Inter-Continental. Pro sedmatřicetiletého Washingtona je tento duel velice důležitý. V posledních dvou letech totiž prohrál tři zápasy ze čtyř a všechny tři prohry zapsal před limitem. Šampion WBC, Deontay Wilder, jej zničil v pěti kolech. Americký průšvihář, Jarrell Miller, dokázal rodáka ze San Jose rozbít v osmi kolech a polskému ranaři, Adamu Kownackému, stačila jen dvě kola. Který z veteránů těžké váhy bude slavit důležité vítězství? To se dozvíme již v noci, ze soboty na neděli.

Charles „Prince“ Martin (26-2-1, 23 KO) vs. Daniel „The Mountain“ Martz (18-6-1, 15 KO) – Světovou sedmnáctku a bývalého šampiona IBF, Charlese Martina, čeká další krůček zpět k elitě. Po prohraném souboji s Adamem Kownackim se vrátil letos v březnu, aby změřil své síly s neporaženým krajanem Gregorym Corbinem. Duel se však nenesl příliš v duchu fair play a rodák z Dallasu musel být v osmém kole diskvalifikován za neustále údery pod pás. Nyní je tu další překážka a možná ještě jednodušší, než byl Corbin. Osmadvacetiletý Martz, jenž je přezdívaný „Hora“, sice měří 202 centimetrů, ale v soubojích s kvalitními borci vždy selhal. Joseph Parker, Bryant Jennings i Luis Ortiz jej dokázali vybavit do dvou kol. Otázkou je spíše, jestli má Charles Martin ještě vůbec chuť bojovat o světové tituly, nebo mu jde jen o peníze. Každopádně se nepočítá s ničím jiným, než s výhrou bývalého světového šampiona před limitem.