Víkend přinese souboj knockoutérů polotěžké váhy. Hart se střetne se Smithem!

O víkendu se pod taktovkou Top Rank Boxing střetnou v New Jersey dva knockoutéři polotěžké váhy. Aktuální světová osmička Jesse „Hard Work“ Hart (26-2-0, 21 KO) si to rozdá se světovou čtrnáctkou Joe Smithem Jr. (24-3-0, 20 KO).

Třicetiletý rodák z Filadelfie se dvakrát pokoušel získat pás šampiona super střední váhy, ale šampion WBO Gilberto Ramirez byl vždy proti. V roce 2017 i 2018 se mu povedlo dvakrát Harta vybodovat, ale vždy šlo o hodně těsnou záležitost. Hlavně v druhém duelu, kdy se mexický šampion hodně zapotil. Následně se borec s přezdívkou „Hard Work“ rozhodl pro přesun o váhovou kategorii výše, kde naprosto s přehledem vybodoval Sullivana Barreru a stal se světovou osmičkou polotěžké váhy. Nyní v honbě za titulem potkává stejně starého, byť zkušenějšího krajana Joa Smitha. Pokud se Hartovi podaří zvítězit, pak by se mohl stát povinným vyzývatelem jednoho z šampionů, jelikož figuruje v žebříčcích všech čtyřech organizací.

Rodák z Long Islandu má na svém kontě již hodně velkých bitev v polotěžké váze. V roce 2016 senzačně ukončil Andrzeje Fonfaru a za půl roku vystřelil z ringu legendárního Bernarda Hopkinse. Jenže jak jeho hvězdička rychle vystoupala, tak také spadla. V polovině roku 2017 nezvládl Smith souboj se Sullivanem Barrerou, jenž jej s přehledem vybodoval a letos v březnu nezvládl ani první titulovou šanci s Dmitry Bivolem. Nyní je zde šance se ze čtrnáctého místa světového žebříčku vystřelit opět k absolutní špičce. Kdo nakonec bude slavit v bitvě knockoutérů? To se dozvíme již v noci ze soboty na neděli.